Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Preventivní přednášky v Hradci a Praskačce

HRADECKO – Prevencí se dá lecčemu předejít  

V průběhu úterý a středy 6. a 7. listopadu 2012 policista Preventivně informační skupiny Hradec Králové realizoval 5 preventivních přednášek. Přednášku vyslechli žáci Základní školy Prointepo, senioři z Praskačky, ubytovaní prváci Domova mládeže při SOU a SOŠ Vocelova Hradec Králové a studenti SOŠ veterinární Hradec Králové.

Dne 6. listopadu na hradeckou policii zavítali žáci Základní školy Prointepo Hradec Králové. Nejprve dorazili mladší žáci, kteří během hodiny vyslechli informace o Policii ČR a zásadách bezpečného chování. Hned po nich přišli žáci starší, kteří během dvou hodin vyslechli důležité informace směřující k jejich bezpečnému surfování po internetu, kdy bylo především hovořeno o riziku zveřejňování svých osobních dat a o komunikaci s cizími lidmi.

Ve čtyři hodiny odpoledne policista vyrazil do obce Praskačka, kde se v základní škole setkal s místními seniory. Ti vyslechli přednášku o trestné činnosti, která ohrožuje právě dříve narozené. Posluchači vyslechli rady, jak se dá různým nepříjemnostem předejít, jak minimalizovat škody, nebo co dělat, když se jim něco nepříjemného přihodí. V průběhu přednášky zhlédli 3 snímky z preventivního videocyklu /NE/bezpečný věk.

Hned z Praskačky policista vyrazil do Domova mládeže při Střední odborné škole a středním odborném učilišti Hradec Králové, Vocelova. Zde policista hovořil k ubytovaným žákům prvních ročníků. Ti vyslechli informace o trestní odpovědnosti a trestné činnosti mládeže. Hovořeno bylo o konkrétních případech, jak se například snadno a nevědomky nestát obětí, či pachatelem přestupku, nebo trestného činu. Přišla řeč i na téma kouření na místech, kde je to zakázáno, hovořeno bylo dále o problematice návykových látek a alkoholu, či trestném činu poškození cizí věci.

Ve středu 7. listopadu za hradeckým preventistou dorazili do Preventivně informačního centra žáci Střední odborné školy veterinární Hradec Králové. K těm policista hovořil na téma trestní odpovědnosti mladistvých, trestné činnosti mládeže, o nejdůležitějších pravidlech bezpečného užívání internetu a zmínka padla i o chování v situacích, kdy se člověk dostane do nějaké potíže a může využívat například o využití institutu nutné obrany, či krajní nouze.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde…

Více preventivních informací na úseku silničního provozu zjistíte na www.ibesip.cz

Více preventivních rad směřujících k seniorům naleznete zde…

Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:

www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Čtěte také:
Rizika virtuálního světa – článek z preventivní akce na Náchodsku
(NE)bezpečný internet - článek z preventivní akce na Náchodsku
Setkání s občany v obci Radim - článek z preventivní akce na Jičínsku

nprap. Jan Čížkovský
15. listopadu 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem