Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Brusiči opět v akci

POLIČSKO: Ukradená finanční hotovost 

Senioři, mějte se na pozoru!

V regionu se pohybují další brusiči nožů.  Žena zřejmě snědé pleti s tmavými vlasy a kšiltovkou na hlavě, ve věku kolem 50 let vyzáblé postavy, vysoká asi 170 centimetrů měla včera zazvonit kolem poledne u dveří rodinného domu na Poličsku.
Seniorce nabídla služby v podobě broušení nožů, načež se této služby zhostil její pravděpodobně snědý společník. Jednalo se o muže kolem 50 let, tmavých a krátkých vlasů, česaných na pěšinku. Byl zavalité postavy, výšky asi 180 centimetrů. Na očích měl dioptrické brýle.
Za své služby  požadoval zaplatit 2 tisíce korun. Jelikož seniorka s touto cenou nesouhlasila, dal jí slevu. Za službu chtěl po slevě 1 200 korun. Pro tuto sumu si zašla majitelka domu do místnosti. Ještě před odchodem pro peníze ji ovšem  žena požádala o možnost použít toalety.  Zřejmě pak v nestřeženém okamžiku ale toaletu  opustila a majitelce, která platila za provedenou práci,  pak ze skříně odcizila uloženou pětitisícovou hotovost.

Po zlodějích uvedeného popisu pátráme.


Pro veřejnost máme doporučení. Pokud i u vašich dveří zazvoní zmíněná dvojice, či osoby nabízející tuto či podobnou službu, ihned zavolejte na linku 158.
Právě tímto telefonátem na linku 158 můžete předejít situaci, že nepřijdete o finanční úspory.


Na Svitavsku to není první případ, kdy brusiči okradli seniora. Nedávno jsme o podobném případu již hovořili.  http://www.policie.cz/clanek/okraden-dalsi-senior.aspx
 
 
 
20. července 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem