Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Víkendová dopravně bezpečnostní akce

Policisté v Plzeňském kraji kontrolovali o víkendu řidiče 

     Stejně jako během prvních dvou prázdninových víkendů tak i tento víkend probíhala na území celé České republiky dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na dodržování stanovené rychlosti jízdy, používání bezpečnostních pásů, dodržování zákazu telefonování za jízdy nebo např. na kontrolu technického stavu vozidel a kontrolu zádržných systémů při přepravě dětí. Do akce se zapojili i policisté Plzeňského kraje, kteří v rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu kontrolovali samozřejmě i ostatní platná ustanovení silničního zákona.
     Během tři dny trvající bezpečnostní akce 153 policistů z řad dopravní a pořádkové policie zkontrolovalo na území kraje celkem 1.564 vozidel, kdy 363 řidičů se dopustilo dopravního přestupku. Z tohoto počtu celkem 330 případů kolegové s viníky vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové hodnotě 156.700,- Kč a 33 přestupků předali k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu.
     Nejčastěji řešeným přestupkem bylo překročení rychlosti jízdy, kterého se dopustilo 112 kontrolovaných osob, požití alkoholických nápojů řidičem bylo zjištěno ve čtyřech případech, 23 osob nepoužilo za jízdy bezpečnostní pásy. U 82 vozidel shledali policisté nevyhovující technický stav a celkem 13 řidičů se vydalo na dálnici bez platné dálniční známky.
     Ačkoli doba letních prázdnin bývá obecně z hlediska nehodovosti považována za nejrizikovější v roce, celkem 4 řidiči nepovažovali za nutné při přepravě dětí tyto ve voze přepravovat v bezpečnostním zádržném systému.  
 
por. Ing. Hana Štefflová
16. července 2012
 
  
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                        

vytisknout  e-mailem