Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Okradený senior

SVITAVSKO: Zabavili jej a okradli 

    Další smutný příběh v němž hraje roli senior a jeho peníze.

    Ve čtvrtek 28. června krátce po třinácté hodině vyslala dozorčí služba svitavského obvodního oddělení policejní hlídku do jedné z obcí nedaleko Svitav, kde mělo dojít ke krádeži peněz.  Až na místě policisté zjistili, k čemu vlastně došlo.
 
ilustrační fotoilustrační foto
     Bylo až  neuvěřitelné s jakou drzostí si pachatel počínal. Bylo krátce před třináctou hodinou, když zřejmě otevřenými dveřmi vešel až do kuchyně.  Tam se právě nacházel i majitel domu. Ze strany cizího muže následně zazněl dotaz, zda nemá pán na prodej nějaký železný šrot a pak, zda jej pustí na toaletu.  Když se ho snažil majitel domu vyprovodit s odmítnutím, povšimnul si venku stojícího vozidla béžové barvy se dvěma dalšími muži.
I přesto ale na chvíli ztratil senior cizího vetřelce z očí a to když mu šel pro toaletní papír, který muž požadoval. Nakonec si jej stejně nevzal, jelikož náhle zmizel nejen on, ale i posádka pravděpodobně  béžového vozu. Mohlo se jednat o starší typ Dacie.
Jelikož se toto chování zdálo být hodně podezřelé, šel se senior podívat po bytě. Záhy zjistil, že byl okraden.  Zmizela mu nemalá finanční hotovost.
Nyní policie hledá muže vysokého asi 170 centimetrů plnoštíhlé postavy s krátce střiženými černými vlasy. Měl světlou pleť, mluvil česky, bez přízvuku. Mohlo být mu něco mezi 35 – 40 lety. Na sobě měl oblečenu modrou košili a tmavé kalhoty.
 
Jak se takovým případům bránit?
  • Důležité je zamykat!
  • Pak nevpouštět cizí osoby do bytu, či domu!
  • Pokud se přeci jen snaží neznámá osoba vetřít do  domu, okamžitě raději volejte policii!29. června 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem