Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Seniorka uvěřila

SVITAVSKO: Podvodnice prý nesly peníze 

      Na svoji důvěřivost před pár dny doplatila asi 84letá žena ze Svitavska. Ta do svého bytu měla vpustit dvě neznámé ženy poté co jí sdělily, že jsou z nemocnice a nesou jí peníze.
Jenže  místo slíbené hotovosti byly ženě v bytě odcizeny nejen vkladní knížky, ale i úspory v podobě 15 tisíc korun.  
 
Právě starší lidé se velmi často stávají pro svoji důvěřivost oběťmi podvodníků. Ne jeden senior se znovu přesvědčil, že důvěřovat cizím lidem se nevyplácí. Bohužel až mnohdy tato nepříjemná zkušenost poučí.
 
 
Doporučujeme:
Buďte všímaví, nedůvěřujte každému a nikoho cizího si do bytu nepouštějte. Při odchodu z domu, byť na malou chvilku (např. na zahradu, do obchodu, k sousedům), vždy uzamkněte dveře!
 
Po většině případů si pachatelé pro seniory připravují takřka podobné legendy. Téměř vždy s nimi uspějí. Mezi ty nejčastější v současné době patří kupříkladu přeplatek za energie, prosba o vodu či použití toalet, odečty plynu, finanční pomoc při dopravní nehodě příbuzného.
 
Právě před nedávnem byla podvedena i seniorka z Chrudimska. Muž a žena opět použili legendu o vrácení přeplatku za energie.  O tom, jak podvodníci vypadali hovoří již kolega nprap. Lukáš Maier - "Stále stejný scénář"
 

 
25. června 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem