Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Fotbalisté organizovali dětský den

HRADECKO – Mimo soutěže i policejní „stánek“ 

V pátek 8. června 2012 se v Hradci Králové, Kuklenách v areálu FC Olympia konal dětský den. Tento zorganizoval F. C. Olympia Hradec Králové o. s. Sportovní areál navštívilo na 250 žáků 1. stupně okolních základních škol. Děti zde strávily příjemné dopoledne, během kterého navštívily desítku zajímavých soutěžně sportovních stanovišť.
Mimo sportovní stánky si mohli malí caparti prohlédnout i „stánek“ policejní. Zde si mohli prohlédnout služební vozidlo, motocykl, výstroj policisty z pořádkové jednotky, kterou staticky předváděla figurína Karel a na druhé figuríně ženy si mohli přítomní prohlédnout slušivou a perfektně viditelnou uniformu dopravačky.
Od policistů se dozvěděli zajímavé a důležité informace například o bezpečném pohybu v silničním provozu, nebo o již zmíněné dobré viditelnosti a reflexních prvcích. Někteří si rovněž vyzkoušeli jaké to je být daktyloskopován, kdy papírek s policejním logem, svým otiskem prstu a razítkem malého detektiva si odnášeli domů na památku. Každý kdo navštívil policejní stanoviště, si odnesl i policejní omalovánku, pexeso, či vystřihovánku, rozvrh nebo podložku.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde...

Čtěte také:
Přednášky v Trutnově – článek z preventivní akce na Trutnovsku
Policisté mezi předškoláky - článek z preventivní akce na Jičínsku
Začátek června patřil dětem - článek z preventivní akce na Jičínsku


nprap. Jan Čížkovský
11. června 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem