Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečí pro seniory

Společný preventivní projekt krajského ředitelství policie a Plzeňského kraje, který je zaměřen na aktivní starší spoluobčany  

     Případy trestné činnosti páchané na seniorech i přes prováděnou prevenci stále plní policejní statistiky. Předností zralého věku je sice dostatek životních zkušeností, ale naopak handicapem je zhoršená fyzická kondice, někdy také větší důvěřivost a menší obezřetnost, čehož dovedou velmi obratně využít určité typy pachatelů, kteří se specializují právě na tuto věkovou kategorii. Především se jedná o majetkovou trestnou činnost nebo různé druhy podvodů spáchaných pod určitou legendou.  Obětí trestného činu se starší lidé mohou stát doma, na ulici nebo v dopravním prostředku. Z těchto důvodů vznikl v našem kraji společný preventivní projekt krajského ředitelství policie a Plzeňského kraje s názvem Bezpečí pro seniory. Projekt je zaměřen na aktivní starší spoluobčany a jeho cílem je upozornit na takové případy, kterým mohou senioři předejít vlastní opatrností. V celém Plzeňském kraji proto probíhají besedy se seniory, kde jsou policisty prezentována jednoduchá opatření, jejichž dodržování může seniorům pomoci zajistit zvýšené osobní bezpečí. Při besedách obdrží někteří účastníci malé praktické dárky, například osobní alarm, předměty s reflexními prvky nebo trhačky se základním desaterem preventivních rad. Do současné doby proběhlo v Plzeňském kraji 70 besed, kterých se zúčastnilo přes 2.626 seniorů.
 
Rozhodnutí zloděje, který se Vás na ulici pokusí okrást, neovlivníte. S kým se dáte do řeči nebo koho si pustíte do svého bytu, ovlivnit můžete.  
 
 
Přehledová tabulka
počet přednášek 70
počet účastníků 2626
  výborně velmi dobře dobře dostatečně nedostatečně
hodnocení lektorů 2486 79 10 0 0
hodnocení obsahu 2470 92 8 0 1
hodnocení předmětů 2282 90 18 2 0
celkové hodnocení 2472 75 21 1 0

 mjr. Mgr. Martina Kohoutová

 2.1.2013

Odkazy do noveho okna

Hodnocení obsahu přednášky

Hodnocení obsahu přednášky  

Detailní náhled

Hodnocení předmětů

Hodnocení předmětů  

Detailní náhled

Hodnocení přednášek

Hodnocení přednášek  

Detailní náhled

Hodnocení vystupování lektorů

Hodnocení vystupování lektorů 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem