Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Kontrola zimní výbavy

RYCHNOVSKO - Řidiči sníh ani led nepodceňují 

Ve čtvrtek 2. února 2012 se policejní hlídky rychnovského Dopravního inspektorátu vypravily do Orlických hor. V rámci běžné silniční kontroly se zaměřily na  použití vhodných pneumatik - tedy zimních. Vzhledem k tomu, že v této horské lokalitě je na silnicích souvislá vrstva sněhu či ledu, bylo užití zimních pneumatik v místech kontroly povinné.
 
Kontrola zimních pneuVýsledek včerejší akce byl pozitivní. Všichni kontrolovaní řidiči zimu v Orlických horách nepodcenili a na svých vozidlech měli zákonem stanovené zimní pneumatiky.

U osobních vozů je minimum hloubky dezénu u pneumatik 4 mm. Vozidla, která včera hlídka dopravních policistů kontrolovala, měla pneumatiky v pořádku. Hloubku dezénu policisté měřili speciální měrkou. Výsledky měření se pohybovaly okolo hranice 7 mm. Většina motoristů uváděla, že povětrnostní podmínky nepodceňují . Někteří z nich žijí v horských oblastech dlouhé roky a se zimou a jízdou na zasněžených silnicích mají své bohaté zkušenosti. Jiní, coby návštěvníci zimních středisek, zase mají k zimě na horách respekt a na silnicích nechtějí řešit případné komplikace.

Kontroly zimní výbavy budou na Rychnovsku i nadále při stanovených povětrnostních podmínkách pokračovat.  Policie nechystá žádné masové akce zaměřené pouze na kontrolu obutí vozů v horských úsecích, ale hloubku dezénu pneumatik hlídky v daných oblastech přeměří v rámci běžných silničních kontrol.

FOTOGALERIE z Rokytnice v Orlických horách

por. Mgr. Alena Kacálková
3. února 2012 v 14:00

vytisknout  e-mailem