Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Chtěla pomoci

SVITAVY: Ukazovala cestu, byla okradena! 

    Policie opět varuje veřejnost před další možnou praktikou zlodějů. Jedná se o to, že vás mohou na ulici třeba jen oslovit a dotázat se například na cestu. Vy, abyste pak vyhověli, soustředíte se a současně ztrácíte přehled nejen o svých věcech, ale i pohybu dalších osob ve vaší blízkosti. Ti se pak již mohou lehce zmocnit vašeho majetku, aniž byste cokoli postřehli.

     Právě podobný případ se stal včera odpoledne na parkovišti před jedním svitavským supermarketem. Ženu středního věku, stojícího u nákupního vozíku s kabelkou, měla oslovit mladá žena ve věku mezi 25 – 35 lety, vysoká asi 160 centimetrů, tmavší pleti. Tato osoba měla černé vlasy sepnuté do delšího copu. Na sobě měla tmavé přiléhavé sako a přiléhavé kalhoty, pravděpodobně se jednalo rifle a kozačky na podpatku. Mluvila plynně česky a měla hlubší hlas.

    Žena uvedeného popisu se dotazovala na cestu k  vlakovému nádraží. Oslovená paní jí ráda vyhověla. Po odchodu tazatelky se chtěla znovu přesvědčit, že je její kabelka v pořádku, nicméně zjistila, že v nákupním vozíku již žádná není. Okradená žena tak přišla nejen o tašku, ale i doklady a platební kartu. Při téměř okamžité blokaci však zjistila, že jen pár minut po krádeži bylo prostřednictvím této kradené karty vybráno z účtu několik tisíc korun.
   
      Zda má krádež na svědomí právě mladá žena dotazující se na cestu, či měla komplice, policie nyní prověřuje. Nicméně před těmito a podobnými praktikami veřejnost varujeme. 
    Máte-li poznatky k této mladé ženě, či jejím případným komplicům, zavolejte prosím na linku 158. (ilustrační foto)


8. listopadu 2011
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem