Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Seminář „Společné hlídky jihočeské a dolnorakouské policie“

J.Hradec–Slavonice -Jihočeská policie ve spolupráci se Zemskou policií Dolního Rakouska pokračuje v realizaci malých projektů zaměřených na zvýšení bezpečnosti v příhraničním regionu. 

            Vstup České republiky do Schengenského prostoru přinesl odstranění kontrol na vnitřních hranicích jednotlivých členských států. Pro zachování bezpečnostních standardů členských států Schengenského prostoru jsou na vnitřních hranicích prováděna tzv. „ kompenzační opatření“.   Mezi tato opatření patří např. také provádění společných česko – rakouských policejních hlídek, které jsou zaměřeny na ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti v příhraničních oblastech, potírání přeshraniční kriminality či posílení policejní spolupráce v příhraničních oblastech.
Auto - Pomáhat a chránit.jpg
 
           Dne 12. a 13. října 2011 proběhne v penzionu Bejčkův mlýn ve Slavonicích na Jindřichohradecku seminář, jehož cílem je prohloubení znalostí jihočeských i dolnorakouských policistů, kteří se na společných hlídkách podílejí.
 
          Policisté budou proškoleni ke znění bilaterálních smluv o policejní spolupráci mezi Českou a Rakouskou republikou a potřebných právních předpisů České a Rakouské republiky v souvislosti s výkonem společných hlídek, ke kontrole cestovních a jiných dokladů, ale také zde budou prezentovány základní odlišnosti v právní úpravě obou státu nebo kompetencí či organizace policie.
Společná česko- rakouská hlídka.JPG
 
            Seminář bude realizován v rámci společného projektu jihočeské a dolnorakouské policie „Společně pro bezpečný region Jižní Čechy – Dolní Rakousko“ a spolufinancován ze zdrojů Evropské unie z Fondu malých projektů spolupráce Jižní Čechy - Dolní Rakousko - Horní Rakousko v rámci Operačního programu Cíl 3, Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013.
 
 
Ke stažení: 
 
Seminář společné hlídky leták 
 
 
 
por. Mgr. Bc. Hana Millerová, pcrjhtm@mvcr.cz
8. října 2011
 
 

 

vytisknout  e-mailem