Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Rychnovští policisté ve Slatině nad Zdobnicí

Rozdávali "Cyklistické desatero" 

V pátek 23. září 2011 dopoledne se policisté Obvodního oddělení Rychnov nad Kněžnou spolu s preventistkou zúčastnili 5. ročníku Memoriálu Standy Krska. Projektový "Den s hasiči" pro žáky a žákyně Základní školy ve Slatině nad Zdobnicí proběhl za krásného počasí v lokalitě Kubovna. Sportovní soutěž pro všechny děti z druhého stupně připravili jako každoročně členové ze Sdružení dobrovolných hasičů z Kameničné, Pěčína a místní Slatiny
Policisté na svém stanovišti představili postupně přicházejícím skupinkám soutěžících část ze své práce. Po "teoretickém" úvodu, ve kterém se zmínili o poslání policistů, rozdělení této organizace do jednotlivých složek a o vlastní práci na obvodním oddělení, přišla na řadu atraktivní "praktická" část prezentace, ve které si děti samy měly možnost vyzkoušet část výzbroje a výstroje členů pořádkové jednotky.
Na muže v uniformách se přišli podívat i ti nejmenší z místní mateřské školy. Ti nejodvážnější si vyzkoušeli vesty nebo přilbu z výbavy těžkooděnců a na rozloučenou se s policisty vyfotili.

Během prezentace policisté každou skupinku dětí seznámili s obsahem letáčku"CYKLISTICKÉ DESATERO". Informace a rady pro malé i velké cyklisty s nimi probrali podrobně a přidali i svoji vlastní zkušenost z praxe - FOTOGALERIE zde.

Příjemná a dobře zorganizovaná akce skončila vyhlášením nejlepších soutěžících a po společném fotu si všichni slíbili - na viděnou v příštím roce ! 

FOTOGALERIE Z AKCE

Články a fotogalerie na stránkách:

ZŠ a MŠ Slatina nad Zdobnicí
Sdružení dobrovolných hasičů Slatina nad Zdobnicí

por. Mgr. Alena Kacálková
27. září 2011
Foto PČR

vytisknout  e-mailem