Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

bwin GRAND PRIX 2013

JM KRAJ: Aktualizované informace z víkendových závodů silničních motocyklů.  

Aktualizace 26.08.2013
 
V neděli přistihli brněnští policisté dalších 6 řidičů pod vlivem alkoholu, jednou se jednalo o trestný čin. Ani v jednom z 6 případů nešlo o cizince... Na pokutách za přestupky (většinou šlo o rychlost) řidiči zaplatili téměř 50 tisíc korun. Dalších devět řidičů pak za závažné přestupky, které nelze vyřešit na místě, oznámili k projednání správnímu orgánu.
 
Aktualizace 25.08.2013 17:05
 
Rozjezd vozidel je u konce, obešel se bez dopravních nehod a stojících kolon.
 
Aktualizace 25.08. 2013 16:10
 
Vrcholí rozjezd, na dálnici zhoustl provoz na stupeň tři, doprava je plynulá.
 
Aktualizace: 25.08. 2013 14:08
 
Po skončení hlavního závodu se pomalu od okruhu začali trousit první návštěvníci. Celkem dnes na Masarykově okruhu a v jeho okolí parkovalo 8692 aut, 2770 motorek, 57 autobusů a 143 karavanů. Dopravní značení je nastaceno na rozjezd, který právě ve zmenšené intenzitě začíná.

Aktualizace 25.08. 2013 8:15

Také včerejší noc proběhla relativně v klidu. Ve městě jsme odhalili 7 řidičů pod vlivem alkoholu (dva cizinci). Další 4 řidiči jeli pod vlivem drog. Jeden z nich navíc nevlastnil řidičské oprávnění a měl vysloven zákaz řízení.  Vzápětí policistům nabídl úplatek. Obratem skončil v policejní cele a bude se zodpovídat z dalšího trestného činu. Policisté také udělili 4 kauce, dva cizinci zaplatili za prohřešek 5 tisíc, dva místní za odmítnutí testu na alkohol 50 tisícovou kauci nezaplatili.Oba tak přišli o vozidla. Při kontrolách jsme zadrželi také dvě hledané osoby. Kriminalisté řeší krádež skútru na Brněnsku. Jeho majitel nechal klíče v zapalování a na stroji navic svou helmu. Zřejmě náhodný zloděj tak nabízenou příležitostí nepohrdnul. Nezodpovědnému majiteli způsobil téměř šedesátitisícovou škodu.

Od rána jsme už zaparkovali stovky vozidel, provoz na dálnici je plynulý.

Zvukový záznam: 2508.mp3

por. Pavel Šváb, 25.08. 2013

 

 

 

Aktualizace: 24.08. 2013 15:00

Celý sobotní nájezd k Masarykovu okruhu byl bezproblémový, v současnosti policisté přestavují dopravní značení na rozjezd od okruhu. V sobotu parkovalo na parkovištích kolem okruhu a v přilehlých kempech asi  5 900 aut, 1 700 motorek, 140 karavanů a 40 autobusů.
 
Zvukový záznam: 2408_15.mp3

 

Aktualizace: 24.08. 2013

Včerejší noc byla v Brně i okolí celkem poklidná. Při kontrolách jsme narazili na 5 hříšníků jezdících po Brně pod vlivem. Největším hříšníkem byl řidič čtyřkolky, kterého přistihli brněnští strážníci – nadýchal 3,5 promile. Jeden řidič jel pod vlivem drog. Nájezd je v těchto chvílích plynulý.
 
Zvukový záznam:2408.mp3

Aktualizace pá: 23.8. 2013 17:00

První návštěvníci opouští závodiště po volných trénincích. Doprava kolem okruhu byla bezproblémová, v okolí okruhu parkovalo 3 200 osobních aut a 400 motocyklů. Kempy se plní pozvolna.

Bezpečnostní opatření
Vzhledem k tomu, že na motocyklový víkend do Brna míří mnoho fanoušků, připravuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje rozsáhlé bezpečností opatření. Stovky policistů budou dohlížet na zajištění veřejného pořádku nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě Brně a jeho okolí. Přesto, že policisté budou dělat maximum pro zamezení krádeží z aut či stanů, vyzýváme všechny účastníky k tomu, aby neponechávali cenné věci ve vozidlech a důležité doklady a cennosti měli vždy pod kontrolou. Nejexponovanější parkoviště budeme sledovat pomocí speciálního monitorovacího vozidla. Do terénu vyrazí také cyklohlídky, které nejlépe ohlídají vjíždění návštěvníků do zakázaných míst.

Na opatření se kromě pořádkových a dopravních policistů podílí také kriminalisté. Přímo v kempech a také v areálu autodromu budou zřízeny dočasné policejní služebny, v pohotovosti budou také překladatelé. Samozřejmá je také spolupráce s Městskou policií Brno a Dopravním podnikem města Brna.
 
Doprava Příjezd a odjezd

Pro příjezd a odjezd od areálu brněnského Masarykova okruhu doporučujeme využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka a exit 178 – Ostrovačice. Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou na místě označeny dopravním značením. Informace z dopravního značení, ale zejména pokyny policistů a pořadatelů je třeba respektovat, abychom předešli komplikacím v dopravě. V souvislosti s předpokládaným zájmem o motocyklové závody, je potřeba, aby řidiči především v době příjezdu a odjezdu byli velmi opatrní a zároveň dostatečně trpěliví.
Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí doporučujeme využít autobusy městské hromadné dopravy: linky 400  – Brno, Mendlovo náměstí – Masarykův okruh.
V provozu bude linka X kolem automotodromu. Za nepříznivého počasí bude zřízena linka P od provizorních parkovišť.
 
Parkování
Všichni návštěvníci, kteří přijedou na motocyklech, budou své stroje parkovat na parkovišti naproti hlavního vstupu (parkoviště „Pod vysokým napětím“ ) a nebo v areálu Střelnice.
Osobní auta bude možno odstavit na parkovištích v okolí areálu, upozorňujeme, že letos nebude možno parkovat na hlavním parkovišti v Žebětíně. Autobusy budou mít vyhrazené samostatné parkoviště vedle hlavní brány. Pro zdravotně postižené řidiče je vyhrazeno speciální parkoviště uvnitř areálu.
 
Ostatní informace 
Všichni řidiči i chodci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu!
Řidiči musí dbát i na nulovou toleranci alkoholu a drog při řízení! Na dodržování bezpečnosti v silničním provozu budou spolu s českými policisty dohlížet i hlídky policistů z Rakouska.
Je zakázáno parkovat na lesních a polních cestách, komplikoval by se tak průjezd vozidel hasičského záchranného sboru!
Na místech vyhrazených k parkování je zakázáno kempovat!
 
por. Pavel Šváb, 23.08.2013

vytisknout  e-mailem