Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Obvodní oddělení v novém

V Jaroměři přestřihli slavnostní pásku 

 

Kontaktní a koordinační centra II. - Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci Integrovaného operačního programu - Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik. 
Kontaktní a koordinační centra Policie ČR je rozsáhlý projekt modernizace policejních služeben tak, aby vyhovovaly nejen veřejnosti, ale také aby se policejní služebny staly přirozeným centrem organizace v případě jakýchkoliv vážných a mimořádných událostí nebo živelných katastrof a fungovaly jako klíčový prvek Integrovaného záchranného systému.
Hlavním cílem celého projektu je zajištění podmínek pro nepřetržitou pohotovost, pro příjem ohlášení vzniku mimořádné události, její vyhodnocení a neodkladný zásah v místě mimořádné události a zajištění podmínek pro efektivní koordinaci při vzniku kalamitních situací.

Řídící orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Zprostředkující subjekt: Odbor strukturálních fondů MV ČR, Centrum pro regionální rozvoj ČR 
                                                     _____________________________________________________________


 V souladu s pokračujícím trendem modernizace policie bylaprovedena rekonstrukce Obvodního oddělení Policie České republiky v Jaroměři  . Vstupní prostory jsou přebudovány tak, aby se občané cítili bezpečně a obraceli se na pracovníky policie s důvěrou. Rekonstrukce se však dočkaly i prostory, které nejsou určeny pro veřejnost, ale slouží policistům k výkonu jejich práce. 

Slavnostní otevření zrenovovaných prostor proběhlo v úterý 23. 11. 2010 před třetí hodinou odpoledne za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje brig. gen. JUDr. Petra Přibyla, ředitele služby pořádkové policie a služby železniční policie plk. Mgr. Petra Sehnoutky,senátora Ing. Petra Pakosty, vicehejmana Královéhradeckého kraje Ing. Vladimíra Dernera a dalších významných hostů z řad starostů náchodského regionu, včetně starosty Jaroměře Ing. Jiřího Klepsy.
Přítomní hosté se shodli na tom, že budování takových moderních recepcí a služeben v rámci policie je přínosné a velmi potřebné. Krajský ředitel policie Přibyl mimo jiné řekl: „ Doufám, že ve zrekonstruovaných prostorách se bude policistům dobře pracovat a že se zde budou cítit dobře také občané, kteří přicházejí na policii žádat o pomoc, podávat oznámení, vyřizovat úřední záležitosti nebo se jen zeptat na pamětihodnosti města.“ 

Po přestřižení pásky mohli přítomní sezvaní hosté a novináři obdivovat nové prostory recepce i celého oddělení. Oddělení je vybaveno veškerými moderními technologiemi (PC, Internet atd.). Samozřejmostí je i bezbariérový přístup a sociální zařízení pro handicapované občany, rodiče s dětmi budou moci při čekání na vyřízení své záležitosti využít dětský koutek a maminky přebalovací pult.

Na financování rekonstrukce se spolupodílela Evropská unie svými strukturálními fondy, Královéhradecký kraj a město Jaroměř. Ze strukturálních fondů unie byly provedeny veškeré stavebně technické práce, kraj vybavil oddělení nábytkem a město Jaroměř výpočetní technikou.

por. Bc.  Eva  Prachařová 
24. 11. 2010

vytisknout  e-mailem