Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nevíte, kdo vám volá? Zavěste.

Kontaktovat vás může i podvodník

Důvěřiví lidé jsou stále častěji oběťmi podvodů, které začínají nenápadným telefonátem. Často jsou oklamanými osobami senioři. V 1. čtvrtletí roku 2010 Policie ČR zaregistrovala 508 takových případů.

Preventivně informační kampaň "Nevíte, kdo vám volá? Zavěste." upozorňuje na nebezpečí spojené s telefonáty od neznámých osob, způsoby, které pachatelé používají při podvodech, a zároveň přináší tipy, jak se proti podvodníkům bránit.

nevíte
Podvodníci nejdříve zavolají vytipovaným osobám na pevnou linku domů a po telefonu získají jejich důvěru a následně je navštíví doma, kde již mají doslova otevřené dveře.

Možná i vám zavolá někdo, koho neznáte. A možná rovnou přijde zvonitk k vám domů. Jestliže si nejste jistí, kdo je na druhé straně telefonu nebo za dveřmi, nesvěřujte se mu. Uchráníte tak svůj majetek a hlavně své bezpečí. V případě jakéhokoli podezření neváhejte a ihned volejte tísňovou linku Policie ČR 158.


Preventivní projekt "Nevíte, kdo vám volá? Zavěste." je realizován ve spolupráci se společností Telefónica O2 Czech Republic.

Další informace o projektu naleznete zde.

Více preventivních rad a informací zaměřených na seniory naleznete zde.

vytisknout  e-mailem