Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 1.7.2010

Opava - Tři podezřelé vypátral služební pes Kar a další události (10 případů) 

Hlučínští policisté objasnili další případ vloupání do prodejny
 
Policisté Obvodního oddělení PČR v Hlučíně zahájili 1.července úkony trestního řízení ve věci přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci, z jejichž spáchání je podezřelý třicetiletý muž z Ostravy. Jmenovaný je podezřelý ze spáchání hned dvou skutků:
  • Prvního se dopustil v nočních hodinách z 30.června na 1.července v obci Ludgeřovice. Odstřihl ochrannou mříž, rozbil okno a poté vnikl do tamního novinového stánku. Ze stánku sice nic neodcizil, ovšem poškození lednice, okna a mříže způsobil osmapadesátileté ženě z Ludgeřovic škodu v předběžné výši 6.000,- Kč.
  • Druhého skutku se podezřelý muž dopustil 1.července kolem druhé hodiny ranní na ulici Markvartovické, také v obci Ludgeřovice. V tomto případě rozbil výlohu prodejny smíšeného zboží, skrz kterou vnikl dovnitř. Z obchodu následně odcizil přesně nezjištěné množství cigaret různých značek v předběžné hodnotě 23.000,- Kč a poškozením výlohy způsobil předběžnou škodu ve výší 10.000,- Kč, to vše opavskému obchodnímu družstvu.
Policisté podezřelého muže téhož dne bezprostředně po spáchání přečinu zadrželi, o čemž informovali Okresní státní zastupitelství v Opavě. Po provedení procesních úkonů pak policisté podezřelého muže propustili ze zadržení na svobodu.
 
 
Tři podezřelé vypátral služební pes Kar
 
Policisté Obvodního oddělení PČR v Opavě sdělili 1.července třem osobám podezření ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody. Jedná se čtyřiapadesátiletého muže z Opavy, devětatřicetiletou ženu z Bruntálu a šestatřicetiletého muže z Opavy.
Vyjmenovaných skutků se dopustili 1.července kolem půl třetí ráno na ulici Wolkerové v Opavě – Kateřinkách. Všichni tři společně vnikli, po předchozím rozpletení oplocení tvořeného ostnatým drátem, na zahradu a následně i do volně přístupného rekonstruovaného neobydleného domu, kde chtěli přespat. Skupinku těchto tří osob zahlédl osmatřicetiletý majitel pozemku. Podezřelí na místě setrvali, přestože s tím poškozený nesouhlasil. Věc proto oznámil na linku 158. Poškozenému způsobili stokorunovou škodu.
Na místo činu se dostavili opavští policisté a také policejní kynolog se služebním psem Karem. Policisté provedli s oznamovatelem vnější kontrolu objektu, následně místo zajistili a přes sklepní okno vpustili do objektu k propátrání služebního psa. Pes dům propátral od sklepa přes přízemí až do podkroví, kde v místnosti vedle schodiště označil štěkáním tři ukryté, shora vyjmenované osoby. Protože podezřelá žena a starší z pachatelů byli v silně podnapilém stavu, policisté je převezli a umístili k vystřízlivění na opavskou protialkoholní záchytnou stanici. Ženě byla přístrojem Drager naměřena hodnota 1,34 a muži hodnota 1,48 promile alkoholu v jejich dechu. Mladší z pachatelů byl po provedení procesních úkonu na policejní služebně propuštěn na svobodu. Policisté případ šetří formou zkráceného přípravného řízení. 
 
 
V silně podnapilém stavu urážel obsluhu baru
 
Opavští policisté zajistili 1.července kolem druhé hodiny ranní v opavském baru na ulici Zámecký okruh jednadvacetiletého muže z Bruntálu, který v silně podnapilém stavu urážel obsluhující personál. Muž neuposlechl ani výzvy zakročujících policistů. Těm nadával vulgárními výrazy. Proto policisté podnapilého muže zajistili, převezli ho a umístili na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Přístrojem Drager mu v dechu naměřili hodnotu 1,99 promile alkoholu.
Opavští policisté věc šetří jako přestupek proti občanskému soužití.
 
 
Pří řízení motorového vozidla mu policisté v dechu naměřili 1,25 promile alkoholu
 
Opavští policisté sdělili 1.července šestačtyřicetiletému muži z Hlučínska podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Činu se dopustil 1.července krátce před osmou hodinou v Opavě na ulici Olomoucké. Podezřelý muž řídil po této ulici osobní automobil Citroen Jumper, ve směru jízdy do centra města, když jej zastavili a kontrolovali dopravní policisté. Na jejich výzvu se řidič podrobil odbornému měření pomocí přístroje Drager, s pozitivním výsledkem. Jmenovanému byla naměřena výsledná hodnota 1,25 promile alkoholu v jeho dechu. Na vlastní žádost se pak podezřelý podrobil také odbornému lékařskému vyšetření s odběrem vzorku krve. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu s vozidlem. Případ šetří formou zkráceného přípravného řízení.
 
 
Z pracovních strojů v obci Kobeřice odcizil celkem 200 litrů nafty
 
Neznámý pachatel v nočních hodinách z 30.června na 1.července vnikl do areálu zemědělské farmy Střední Dvůr na katastru obce Kobeřice. Zde odstranil  vypouštěcí šroub nádrže traktoru, který byl odstaven v průjezdu stodoly, a z nádrže odcizil 50 litrů motorové nafty v hodnotě 1.500,- Kč. Pachatel se dále prostorem pod uzamčenými vraty (úzkým 23 cm) proplížil do skladu haly, kde ze dvou plastových desetilitrových barelů vylil na betonovou podlahu chemický postřik na polní kulturu v hodnotě 5.000,- Kč. Do těchto prázdných barelů poté stočil motorkovou naftu z kombajnu. U kombajnu pachatel rovněž odstranil výpustný šroub nádrže, ze které do připravených barelů stočil celkem 150 litrů motorové nafty v hodnotě 4.500,- Kč. Šedesátiletému muži z Opavy tak pachatel způsobil celkovou škodu ve výši 11.000,- Kč.
 
 
Požár lesního porostu na katastru obce Kyjovice
 
Sedmačtyřicetiletý muž z Háje ve Slezsku 1.července kolem třinácté hodiny telefonicky oznámil na linku 158, že v chatovišti u obce Zátiší na katastru obce Kyjovice, došlo k požáru lesního porostu na ploše cca 30 arů. Na místě zasahovala tři vozidla hasičských záchranných sborů (dvě Jednotky dobrovolných hasičů z Pusté Polomi a Kyjovic a HZS Opava). Vyšetřovatel opavských hasičů zatím příčinu požáru nestanovil. Ve věci bude opavskými policisty probíhat další šetření. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla odhadnuta na částku 43.500,- Kč, ke škodě Lesům ČR.
 
 
Peněženku mu vytrhl z ruky
 
K případu došlo 1.července kolem devatenácté hodiny v Opavě na ulici Čapkové. Neznámý pachatel před parkovištěm České spořitelny vytrhl sedmnáctiletému mladíkovi z ruky jeho peněženku s finanční hotovostí 510,- Kč. Z této pak pachatel všechny peníze vytáhl a peněženku odhodil na zem. Tu si poté poškozený vzal. Je třeba dodat, že 500,- Kč z této částky patřila šestnáctiletému mladíkovi, který měl peníze v peněžence svého kamaráda.
Případ šetří opavští policisté jako přečin krádež na osobách.
 
 
Otevřenou dlaní udeřil ženu
 
Opavští policisté zajistili 1.července kolem půl osmé večer před bistrem na ulici Jánské v Opavě osmačtyřicetiletého Opavana, který v silně podnapilém stavu slovně urážel a poté i otevřenou dlaní udeřil dvaašedesátiletou ženu z Opavska. Vzhledem k tomu, že muž byl v silně podnapilém stavu (přístrojem Drager mu byla v dechu naměřena hodnota 3,59 promile alkoholu), policisté muže převezli a umístili na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Napadená žena lékařské ošetření nevyhledala.
Policisté opavského obvodního oddělení věc šetří jako přestupek proti občanskému soužití.
 
 
Dopravní nehodovost
 
Dopravní policisté šetřili v průběhu čtvrtku 1.července čtyři dopravní nehody, při kterých utrpěly dvě osoby lehká zranění. Hmotná škoda na majetku byla odhadnuta na částku 220.000,- Kč. 
 
 
Vloupání do kolárny na ulici Jateční v Opavě
 
Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže vloupáním.
Tohoto skutku se dopustil 1.července kolem dvacáté hodiny na ulici Jateční v Opavě. Odstranil visací zámek u kolárny podniku s masnými výrobky a vnikl dovnitř. Odtud poté odcizil zde visacím zámkem uzamčené pánské horské jízdní kolo v hodnotě 10.000,- Kč, ke škodě osmadvacetiletého muže ze Slavkova.
Pachatel se na tomto kole snažil odjet po chodníku, směrem k ulici Těšínské. Vzhledem k technické závadě na jízdním kole se mu na tomto ovšem odjet nepodařilo. Proto kolo odhodil na zem a utekl směrem k zastávce MHD na ulici Těšínské. Odcizené kolo poté oznamovatel, jednašedesátiletý muž z Opavy, uschoval zpět do kolárny podniku a kolárnu řádně uzamkl.
Případ šetří opavští policisté.
 
 
Zpracovala: Dagmar Schindlerová

vytisknout  e-mailem