Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Loupežníci daleko neutekli

DĚČÍN - Ne vždy bývá za tmy na ulicích bezpečno, o riziku nechávat drahé věci v autě a další zprávy 

Cennosti, nebo peníze chtěli v brzkých ranních hodinách na ulici ve Varnsdorfu po devětadvacetiletém muži pod pohrůžkou zbití dva lapkové. Nedostali nic a tak přepadeného zatáhli na neosvětlené místo, kde ho za použití násilí okradli o mobil, mp3 přehrávač a cigarety včetně dvou zapalovačů. Odcizili mu i nůž, kterým ho během akce ohrožovali. Oběti způsobili škodu za více než patnáct stovek a lehké poranění. Poškozenému se z ale místa podařilo za volání o pomoc utéci. Za chvíli už se oba útočníci nacházeli na policii v Rumburku, kde jim kriminalisté sdělili obvinění. Za loupež jim hrozí až deset let vězení.
 
 
Neplatit výživné přináší problémy
 
Rumburští kriminalisté zahájili trestní stíhání proti jednačtyřicetiletému muži, který na svou dceru téměř rok neplatí výživné. K rukám matky tak dluží více než sedm a půl tisíce korun. Obviněnému by za zanedbání povinné výživy mohl hrozit trest odnětí svobody až ve výši dvou let.
 
 
Zlodějíček ze zahrádky
 
Obvinění z krádeže vloupáním čelí devatenáctiletý výtečník, který v zahradní kolonii v České Kamenici odcizil po odstranění šroubů a víka z plastového boxu zabudovaného v základech chatky motorovou pilu a sekačku. Majiteli zanechal škodu za čtyři a půl tisíce korun. Za to mu nyní hrozí až dvouletý žalář.
 
 
Mařenka s nepříjemným dojezdem
 
Třiatřicetiletý řidič z Varnsdorfu evidentně nevzal vážně zákaz řízení motorových vozidel, vyslovený místním úřadem. Jinak by nebyl přistižen policejní hlídkou. Nyní čelí podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí ve zkráceném přípravném řízení, za což mu hrozí až tři roky vězení.
 
 
Kradl v kancelářích
 
Do tří kanceláří v neuzamčeném činžovním domě v Děčíně se za použití násilí vloupal neznámý zloděj. Poškodil dveře a ještě odcizil počítač. Jeho nezvaná návštěva přišla na tři tisíce korun škody. Dva roky budou pachateli hrozit, jestliže bude vypátrán. O to se budou snažit místní policisté.
 
 
Nechávat drahé věci v autě je značně riskantní
 
Notebook, peněženka s doklady, peníze, platební karty a další věci v hodnotě přes čtyřicet tisíc korun se staly kořistí neznámého poberty, který pro ně neváhal vyrazit okno u automobilu odpočívajícího na parkovací ploše u hřbitova v České Kamenici. Pachateli v případě dopadení mohou hrozit až dva roky odnětí svobody. Dopustil se totiž krádeže vloupáním, neoprávněně si opatřil platební prostředek a poškodil cizí věc.

 

 

 

19. 4. 2010
por. Bc. Vojtěch Haňka
tel.: 974 432 207, 724 156 293
e-mail : pisdc@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem