Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Akce "Cecílie"

Na Mělnicku proběhla další z řady bezpečnostních akcí 

     Dne 20. listopadu 2009 v době od 16:00 do 24:00 hodin proběhla na území okresu Mělník policejní bezpečnostní akce, jejíž náplní byl dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, pátrání po osobách, vozidlech a dále věcech pocházejících z trestné činnosti. Akce se zaměřila i na prevenci kriminality v regionu a to zejména na krádeže a vloupání do motorových vozidel. Opatření se zúčastnila zhruba třicítka policistů z pořádkové policie, dopravní policie a služby kriminální policie a vyšetřování z Územního odboru PČR Mělník. Akce samotná byla rozdělena do tří samostatných částí. V každé z nich se policisté zaměřili na jedno z větších měst v našem regionu a to postupně na Neratovice, Kralupy nad Vltavou a Mělník.
     Během akce bylo zkontrolováno 267 osob, policisté zjistili tři trestné činy (dva pachatelé jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a jeden z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí). Dále bylo při akci zjištěno 32 přestupků. V jednom případě se jednalo o přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, který byl posléze policisty oznámen správnímu orgánu. Jednatřicet přestupků bylo policisty vyřešeno na místě a byly za ně uloženy blokové pokuty v celkové výši 18.100,- Kč. Při akci nebyla zjištěna žádná osoba ani vozidlo v pátrání.
    Policisté během akce jenom netrestali. Řidiči, kteří prošli policejní kontrolou bez závad si z místa mohli odvézt malý dárek v podobě reflexní vesty, což je vhodná pomůcka pro motoristy i další účastníky silničního provozu. Motorista, který je nucen např. z důvodu poruchy vozidla toto opustit na špatně osvětleném místě nebo cyklista popř. řidič motocyklu jedoucí za snížené viditelnosti tím, že vestu použije, sníží riziko toho, že ho přehledne jiný účastník silničního provozu a předejde tak případné kolizi. Reflexní vesty policistům v rámci svých preventivních aktivit poskytla Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, se sídlem v Mladé Boleslavi
     Toto opatření bylo jednou z akcí, které se na území okresu Mělník konají v nepravidelných intervalech již od počátku letošního roku a policisté v nich, i vzhledem k výše uvedeným výsledkům, budou i nadále pokračovat.

vytisknout  e-mailem