Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zvířecí víkend na lince 158

PARDUBICKO/SVITAVSKO/ORLICKOÚSTECKO – Policisté pomáhají i němým tvářím. 

Během uplynulého prodlouženého víkendu policisté několikrát vyjížděli na oznámení, kde hlavními aktéry nebyli naši spoluobčané, ale zvířata.

V pátek 2. dubna několik labutí běhalo po silnici v Husově ulici v Pardubicích. Žena, která nám telefonovala, měla strach o jejich život a tak zavolala na pomoc policisty, kteří labutě nahnali zpět do vody.

V Mikulovicích psí cestovatel byl předán do rukou svého majitele. Pes, který pobíhal po rychlodráze nedaleko elektrárny v Opatovicích nad Labem, před příjezdem hlídky ze silnice utekl.

V sobotu u Stašova na Svitavsku policisté zase vyjížděli ke stádu ovcí, které ohrožovalo silniční provoz. Celé stádo se  nakonec vydalo do lesa, a jelikož se nepodařilo zjistit, komu ovce patří, policisté informaci předali myslivcům z Rohozné.

Kráva běhající po silnici nedaleko obce Malá Skrovnice na Orlickoústecku svého majitele měla. Pro krávu si přijel a pokusí se zajistil, aby se již na procházky nevydávala.   

Přesto, že koně patří jednoznačně k Pardubicím, na procházku se v neděli vydali nedaleko České Třebové. I tady se podařilo zjistit jejich majitele, který své koně zabezpečil v ohradníku.

Všechny tyto zvířecí výlety se obešly bez zranění. 

6. dubna 2021
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem