Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zveme vás na výstavu o historii policie

Jihočeští policisté připravili výstavu k 30. výročí vzniku Policie ČR pod názvem "Policie v toku času" - Historické exponáty hostí Radniční výstavní síň v Českých Budějovicích od 8. listopadu do 7. prosince letošního roku. 

Jihočeští policisté zvou fanoušky historie či bezpečnostních sborů a četnictva k návštěvě mimořádné policejní výstavy v budově Českobudějovické radnice. Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje zde připravilo ve spolupráci s Magistrátem města České Budějovice a Muzeem Policie ČR Praha výstavu k 30. výročí založení Policie České republiky.

Výstava bude zahájena vernisáží v pondělí 8. listopadu v Radniční výstavní síni a potrvá do 7. prosince letošního roku. Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout uniformy strážníků i policistů první republiky, dobovou techniku, výstroj a vybavení příslušníků Sboru národní bezpečnosti.

Chybět nebude ani velmi zajímavá výstava cestovních historických dokumentů nebo přehled krajských policejních náčelníků, velitelů a ředitelů. Policejní pyrotechnici připravili ukázku nejčastějších „vražedných“ nálezů z Jihočeského kraje. Policejní prevence určená dětem i dospělým také nezůstane stranou.

Nástěnné informační  panely seznámí veřejnost s trochou historie jihočeské policie či se zajímavostmi, kde se vzala v republice linka 158.  „Věděli jste například, že město Trhové Sviny bylo posledním v republice, napojeným na linku 158?“ Také úkoly operačního střediska policie či jeho vznik a vývoj jsou popsány na informačních panelech. „Víte, že první operační policejní středisko bylo zřízeno v Jihočeském kraji?“.

Školy z Jihočeského kraje si budou moci objednat komentované prohlídky této výstavy na Oddělení tisku a prevence policejního ředitelství. Žákům bude představena také činnost a úkoly současného policejního sboru. Výstavu v pondělí 8. listopadu 2021 zahájí policejní ředitel brig. generál Luděk Procházka a soukromí sběratelé, kteří své exponáty zapůjčili, provedou zájemce výstavou. Při návštěvě výstavy je potřeba dodržet všechna aktuálně platná hygienická  opatření.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

4. listopadu 2021

Odkazy do noveho okna

Pozvánka Výstava 30 let PČR

Pozvánka Výstava 30 let PČR  

Detailní náhled

Historické uniformy 5

Historické uniformy 5 

Detailní náhled

Historické uniformy 2

Historické uniformy 2 

Detailní náhled

Historické uniformy 3

Historické uniformy 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem