Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zrádný rozbředlý sníh na silnicích

ORLICKOÚSTECKO – Dopravní nehody díky nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu komunikace. 

Foto PČR - Dolní OrliceFoto PČR - Dolní OrliceFoto PČR - BredůvkaFoto PČR - BredůvkaVčerejší sněhová nadílka potěšila milovníky zimních sportů a příznivce té pořádné zimy, naopak řidiče řádně potrápila na orlickoústeckých silnicích.

Kromě toho, že byla na čas uzavřena silnice I. třídy č. 43 z Lanškrouna na Albrechtice a dále na Horní Heřmanice z důvodu zablokování komunikace kamiony, museli řidiči jedoucí z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody v tomto úseku povinně použít sněhové řetězy.

Zvýšený počet dopravních nehod jsme měli zejména ve výše položených místech našeho regionu. Téměř všechny měly stejný scénář. Za všechny přinášíme jednu z Dolní Orlice a druhou z Bredůvky.

Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia havaroval ve tři čtvrtě na devět na silnici I. třídy č. 43 v obci Dolní Orlice na Králicku. Muž při jízdě ve směru na Červenou Vodu patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v ostré levotočivé zatáčce ztratil na rozbředlém sněhu kontrolu nad řízením vozu, se kterým se přetočil přes střechu a havaroval mimo komunikaci. Řidič a spolujedoucí byli rychlou lékařskou pomocí převezeni k ošetření do zdravotnického zařízení. Vliv alkoholu jsme u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Škoda je předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

Třiadvacetiletý řidič nákladního automobilu Mercedes-Benz Atego jedoucí ve čtvrt na dvanáct po silnici I. třídy č. 11 v obci Bredůvka, nepřizpůsobil rychlost jízdy, v zatáčce na vozovce pokryté souvislou vrstvou rozbředlého sněhu dostal s vozidlem smyk a následně narazil do dopravní značky. Řidič zraněn nebyl a dechová zkouška na alkohol byla u něho negativní. Škoda je vyčíslena na 9 tisíc korun.

Podle předpovědi počasí má na celém Orlickoústecku sněžit i nadále. Z tohoto důvodu apelujeme na řidiče, sundejte nohu z plynu a jezděte s maximální opatrností.

3. ledna 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí


 

vytisknout  e-mailem