Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Způsobit škodu a zbaběle ujet?

PROSTĚJOVSKO - Přibývá případů ujetí od nehod. 

Ve středu 28. listopadu 2018 přijali policisté skupiny dopravních nehod hned dvě oznámení o pravděpodobných dopravních nehodách a ujetí viníků z místa.

K první z nich došlo v době od 6:15 do 7:15 hodin na parkovišti u základní školy na Jakubském náměstí v Kostelci na Hané. Zde neznámý řidič pravděpodobně neúmyslně svým vozidlem poškodil pravý bok zaparkovaného automobilu značky Citroën. Jeho majitelce tím způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 10 tisíc korun.

Ke druhé obdobné nehodě došlo v době od 6:15 do 13:00 hodin na dvoře domu ve Svatoplukově ulici v Prostějově. Poškozeným vozidlem v tomto případě je automobil značky Chrysler a předběžně vyčíslená škoda je 20 tisíc korun.

Policisté po vinících obou nehod pátrají a přivítali by jakoukoli pomoc náhodných svědků. Ti mohou své poznatky policistům sdělit osobně na prostějovském dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici č. 16b, telefonicky na číslech 974 781 251 nebo 725 861 968, případně na lince tísňového volání 158.

V poslední době zaznamenáváme zvýšený počet ujetí z místa nehody a nevinní poškození pak jsou nuceni si způsobenou škodu uhradit sami, místo aby byla zaplacena z pojištění viníka. Proto policisté doporučují, že pokud se občané stanou svědky dopravní nehody, od které její viník ujel, aby pomohli majiteli poškozeného automobilu či jiné věci a učinili opatření ke zjištění totožnosti viníka. Takovým opatřením může být oznámení na policii, nebo i na papíře napsaný vzkaz o průběhu nehody a s registrační značkou viníka umístěný za stěrač poškozeného vozidla. Nikdo neví, kdy se do podobné situace dostane sám a taková pomoc mu pak přijde vhod.

por. Mgr. František Kořínek

29. listopadu 2018

Odkazy do noveho okna

Citroën Kostelec

Citroën Kostelec 

Detailní náhled

Chrysler Svatoplukova

Chrysler Svatoplukova 

Detailní náhled

Chrysler Svatoplukova

Chrysler Svatoplukova 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem