Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Způsobil škodu za milion, skončil ve vazbě

ZLÍNSKO: V devětadvaceti letech má devět záznamů v rejstříku trestů. 

Ve vazbě skončil po obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování, podvod, krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody devětadvacetiletý muž z Kroměřížska. V případě odsouzení může devětkrát trestaný recidivista strávit za mřížemi až osm let. Z posledního výkonu trestu ho propustili před necelými 11 měsíci, na svobodě si tak nepobyl ani rok.

Muž kradl ze zaparkovaných aut, z garáží, skladovacích kontejnerů, stavebních buněk, zahradních domků a kůlen zejména nářadí, ale nezalekl se ničeho, co by se dalo zpeněžit. V některých případech kradl se svým o sedm let starším kumpánem. Ten je obviněný z krádeže a porušování domovní svobody.

Odcizené věci potom prodával známým, kolemjdoucím, případně je nabídl k prodeji prostřednictvím internetového portálu, kde zinkasoval platbu, ale zboží zájemcům neposlal. V jednom případě u nákupního centra ve Zlíně přišel jako řidič do konfliktu s dalším řidičem, kterému před zraky jeho ženy a syna vyhrožoval zastřelením a držel přitom v ruce střelnou zbraň.

Škoda, kterou svým jednáním v celkem devíti případech způsobil, činí více než jeden milion korun. Kriminalisté muže zadrželi koncem minulého týdne, obvinili ho z něklika trestných činů a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval a muž je nyní stíhaný vazebně.

  

17. dubna 2024, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Poškozená vrata garáže

Poškozená vrata garáže 

Detailní náhled

Poškozená vrata kontejneru

Poškozená vrata kontejneru 

Detailní náhled

Zbraň, kterou mířil na řidiče

Zbraň, kterou mířil na řidiče 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem