Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Zpronevěřila tržby z prodeje

SOKOLOVSKO – Způsobila škodu téměř 1 800 000 Kč. 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 33leté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání pokračujícího zločinu Zpronevěra.

Tohoto zločinu se měla obviněná žena dopustit od září 2018 do ledna 2019 v Sokolově. Jako vedoucí místní prodejny měla neoprávněně a v rozporu s účelem oprávnění nakládat s peněžními prostředky společnosti. Během čtyř měsíců si měla celkem v 17 případech přisvojit některé denní tržby. Ty však měly být uloženy do trezoru a vždy za určité období předány pracovníkovi bezpečnostní agentury, což neučinila.

Svým jednání tak způsobila celkovou škodu ve výši téměř 1 800 000 Kč. Finanční prostředky měla použít pro svou potřebu, například na nákup různé elektroniky, splácení dluhů nebo na hazardní hry po internetu.

VIDEO

V pondělí dne 7. ledna 2019 v odpoledních hodinách kriminalisté ženu zadrželi. Po provedených úkonech byla umístěna do policejní cely. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na její vzetí do vazby. Ve středu dne 9. ledna 2019 rozhodl soudce o vzetí obviněné ženy do vazby. Následně jí policisté eskortovali do vazební věznice. 

Za své nezákonné jednání může být v případě prokázání viny potrestána odnětím svobody na dvě léta až osm let za způsobenou značnou škodu.

nprap. Kateřina Krejčí
10. 1. 2019

vytisknout  e-mailem