Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zprávy z Ostravy

Ostrava: Krádeže v obchodech a další 

Odcizil kávovar a další věci
 

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který tento týden vstoupil po poškození vchodových dveří do domu v Ostravě – Porubě. Násilím vnikl také do bytu a odcizil různé věci, kromě jiného kávovar a elektroniku. Škoda odcizením je předběžně vyčíslena na téměř 60 000 korun, dalších více než 20 000 korun je škoda na majetku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů poškození cizí věci, krádeže a porušování domovní svobody.

Krádež zboží v prodejně s oblečením i v drogerii
 

  • Ve zkráceném přípravném řízení vedou ostravští policisté věc 34leté ženy z Havířova. Podezřelá si měla v jednom z obchodů nákupního centra v Moravské Ostravě vyhlédnout několik kusů oblečení za téměř 3 000 korun, které v převlékací kabince vložila do své tašky. Snažila se „nenápadně“ projít přes pokladní zónu, ale nepodařilo se jí to… Policisté sdělili ženě podezření z přečinu krádeže. Skutku se dopustila, přestože byla za uvedený skutek v posledních třech letech potrestána.
  • Obdobně si počínal 30letý muž v prodejně drogerie v Ostravě – Hrabůvce. Zboží v hodnotě téměř 400 korun, například deodoranty nebo řasenku, si uschoval pod oděv a zamířil z prodejny. Ani jemu ale úmysl nevyšel. Policisté sdělili muži, který byl za uvedený skutek v posledních třech letech odsouzen, podezření z přečinu krádeže. Ve věci vedou zkrácené přípravné řízení.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 30. ledna 2020

vytisknout  e-mailem