Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zprávy z okresu Bruntál

Bruntál - krádeže a nehody 

Drahá cesta

Dne 9. 1. 2019 v autobuse mezi zastávkou Ovčárna a Hvězda vytratil 48letý muž peněženku. Nalezl jí neznámý pachatel, který si věc ponechal. V peněžence bylo 23 tisíc korun, doklady a platební karta. Policisté případ prověřují jako podezření z přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Krádež nářadí

Krnovští policisté prověřují krádež nářadí. V době od 4. do 8. 1. 2019 v Krnově v jedné ze zahrádek v kolonii Horní předměstí vnikl neznámý pachatel do kůlny. Objekt prohledal a odcizil motorovou pilu i dřevěnou sekeru. Způsobená škoda činí 1900 korun.

Při rozvozu pizzy přišel o mobil

Bruntálští policisté přijali oznámení o krádeži mobilního telefonu Samsung S7. K činu došlo dle oznamovatele v Bruntále na přesně nezjištěném místě v době od 21:40 do22:40 hodin dne 8. 1. 2019 při rozvozu pizzy. Pachatel odcizil v nestřeženém okamžiku poškozenému mobil z kapsy bundy. Způsobená škoda činí 7 tisíc korun.

Odcizení kovových pásů k pracovnímu stroji

Vrbenští policisté přijali dne 9. 1. 2019 oznámení o krádeži kovových pásů k lesnímu stroji Harvestor. K činu došlo v době od 1. 2. 2018 do 31. 12. 2018 v areálu firmy ve Vrbně pod Pradědem na ulici Jesenická, kde byly dva kusy pásů uloženy po opravě pracovního stroje. Způsobená škoda přesáhla 200 tisíc korun.

V nestřeženém okamžiku přišla o peníze i platební kartu

Dne 7. 1. 2019 v odpoledních hodinách v restauraci v Osoblaze využil prozatím neznámý pachatel nepozornosti poškozené a z odložené kabelky jí odcizil peněženku. V ní se nacházela hotovost 50 tisíc korun a platební karta. Policisté přijali oznámení, případ prověřují jako podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Nehody

Dne 8. 1. 2019 v 17:50 hodin v Rýmařově na ulici Revoluční řídil 46letý muž vozidlo Audi a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na zasněžené vozovce smyk. Vyjel do protisměru, kde zachytil levou přední částí auta o levý bok protijedoucího nákladního vozidla. Ke zranění osob nedošlo. Požití alkoholu u řidičů bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Na vozidlech vznikla škoda ve výši nejméně 155 tisíc korun.

V Krasově dne 10. 1. 2019 v 9:44 hodin 31letý muž pří jízdě s nákladním vozidlem Mercedes Benz z kopce na namrzlé a neposypané komunikaci dostal při brzdění do levotočivé zatáčky smyk a vyjel mimo vozovku. Automobil spadl přední částí do potoka a převrátil se na pravý bok. Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucího. Způsobená škoda činí 510 tisíc korun.

Ve stejný den v 19:00 hodin v Horním Benešově místní části Luhy řídil 18letý muž vozidlo Škoda a na sněhem pokryté vozovce dostal smyk. Přejel do levé poloviny následně za okraj komunikace, kde poškodil zeď budovy. Požití alkoholu bylo u mladého řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Ke zranění osob nedošlo. Škoda činí 40 tisíc korun.

por. Bc. Pavla Jiroušková

11. 1. 2019

vytisknout  e-mailem