Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Víkend ve znamení alkoholu

ZLÍNSKÝ KRAJ: Řidička nadýchala o půl druhé odpoledne 2,67 promile.  

Od pátečního večera do dnešního ráno přistihli policisté na silnicích Zlínského kraje celkem 28 řidičů vozidel pod vlivem alkoholu a čtyři řidiče pod vlivem drog. Naměřené hodnoty alkoholu v dechu byly poměrně vysoké, v osmi případech překročily hranici 2 promile. Opilí a pod vlivem drog jezdili během víkendu i cyklisté, těch policisté přistihli hned pět.
 
Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu 2,67 promile naměřili policisté z dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti ženě v Šumicích. Tak vysokou hodnotu alkoholu zjistili policisté sedmadvacetileté řidičce z Bojkovic ve vozidle VW Polo v sobotu o půl druhé odpoledne. Hned za touto víkendovou rekordmankou se s hladinou 2,63 promile alkoholu v dechu zařadil dnes brzy ráno třiačtyřicetiletý řidič v Rožnově p. R. ve voze Škoda Felicia. Nad 2 promile alkoholu zjistili policisté během víkendu i řidičům ve Zlíně, Uherském Brodě, Hulíně, Uherském Hradišti a Valašských Kloboukách. Dalším šesti řidičům vyšla dechová zkouška na alkohol od 1 do 2 promile.
Zdrogované řidiče policisté zastavili ve Starém Městě, Břestu, Napajedlech, Zlíně a Malé Bystřici.  
 
Uplynulý víkend řešili policisté také čtyři cyklisty pod vlivem alkoholu a jednoho cyklistu pod vlivem drog. Naměřené hodnoty alkoholu u cyklistů byly ve dvou případech nad 2 promile, a to v Morkovicích a v Luhačovicích, a ve dvou případech nad 1 promile – v Kroměříži a v Luhačovicích. Drogy, konkrétně marihuanu, zjistili u cyklisty policisté v Napajedlech.
 
Řidiči, jejichž naměřené hodnoty alkoholu přesáhly 1 promile, jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku (cyklistům v tomto případě hrozí pokuta až 50 tisíc korun). V případě hodnot pod 1 promile hrozí šoférům motorových vozidel i cyklistům pokuta ve správním řízení do 20 tisíc korun a řidičům motorových vozidel ještě zákaz činnosti až na jeden rok.
 
 
 
 
 
3. srpna 2015, por. Mgr. Lenka Javorková
 

vytisknout  e-mailem