Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

V sobotu proběhne rizikové fotbalové utkání

ZLÍNSKO: Chystáme bezpečnostní opatření. 

V sobotu 30. listopadu 2019 o půl třetí odpoledne vypukne na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně fotbalové utkání mezi týmy FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko. V souvislosti s tímto zápasem, který jsme vyhodnotili jako rizikový, připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Abychom zamezili případnému protiprávnímu jednání problémových fanoušků, budeme dohlížet na veřejný pořádek v okolí stadionu, ale i ve zlínských ulicích. Budeme monitorovat příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, samotné dění při zápase a na závěr jejich odjezd.

Do bezpečnostního opatření bude nasazena více jak stovka policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu. Nápomocny nám budou i tři desítky zlínských městských strážníků a přímo na stadionu pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.

Dopravní policisté se zaměří na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby budou koordinovat dopravu. Upozorňujeme zejména na dopravní omezení u fotbalového stadionu, a to z důvodu výstavby cyklostezky, kdy je zcela uzavřena část Tyršova nábřeží. Doporučuje proto odstavení vozidel na záchytných parkovištích, jako například u nákupního centra Čepkov. Dopravní komplikace předpokládáme především při příjezdu i odjezdu fanoušků. Z tohoto důvodu může být doprava krátkodobě uzavírána.

Vzhledem k velkému zájmu o toto utkání doporučujeme návštěvníkům, aby se na stadion dostavili s dostatečným časovým předstihem.

27. listopadu 2019, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem