Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řídil i přes zákaz

ZLÍNSKO: Nepoučitelný řidič opět lapen. 

Zlínští policisté opět nachytali za volantem muže, který má řízení zakázáno na šestnáct měsíců. Šestatřicetiletý muž vlastně nikdy ani řidičské oprávnění neměl. Přesto řídí a zákazy, které mu uděluje Magistrát města Zlína, nerespektuje. Naštěstí nejezdívá opilý.
Šestatřicetiletého muže policisté za posledního půl roku kontrolovali už sedmkrát a vždy jsme ho museli postihnout za nějaké protiprávní jednání. Je mu jedno i to, že musí pár hodin pobýt v cele. Tam strávil i noc na dnešek. Muž se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu až tři roky vězení.
Ještě hůř na tom je jednatřicetiletý muž ze Zlína, který jel v noci na dnešek centrem města. Nejenže porušil zákaz řízení, ale také řídil pod vlivem návykové látky. Policisté ho otestovali a zjistili, že je pozitivní na Amfetamin. Řídit tento muž nesmí od letošního října.
Stejně jako předchozí řidič, i tento muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Jestli bude obviněn i z něčeho dalšího, rozhodne až následné vyšetřování, které zahrnuje mimo jiné také lékařskou prohlídku a rozbor biologického materiálu.

 

28. prosince 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem