Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nedá si říct a nedá

ZLÍNSKO: Syn i přes zákaz neustále napadá svou matku.  

Přestože již téměř před rokem soud zakázal třicetiletému muži vstup do bytu své matky, ten zákaz nedodržuje a matku neustále napadá.

Ve čtvrtek odpoledne přijali policisté z Valašských Klobouk oznámení od osmapadesátileté ženy z blízké obce, která tvrdila, že ji její syn včera odpoledne verbálně a fyzicky napadl, jelikož mu nedala peníze, které po ní neustále vyžaduje. Po několik minut trvajících nadávkách ji ve vzteku uhodil do hlavy. Protože chtěla zavolat policii, vytrhl jí z ruky telefon a zavřel ji na balkoně. Tam ji bez potřebného oblečení zanechal po dobu asi jedné hodiny, kdy si šel koupit alkohol. Poté ji z balkonu pustil.

Policisté věděli, že se rozhodně nejedná o první prohřešek třicetiletého muže vůči jeho matce ani o první prověřování podobné události v této domácnosti. Napadání jak verbální, tak i fyzické spočívající v ranách do hlavy, trvá již druhý rok a vždy probíhá podle podobného scénáře. Syn požívá v hojné míře alkoholické nápoje. Poté začne být agresivní, nejdříve používá hrubé výrazy a trvá na vydání peněz na další alkohol. Buď se spokojí s několika desetikorunami, nebo pokračuje fyzickým napadáním své matky. Občas jí z peněženky odcizí menší obnos.

V loňském roce byl muž zlínským soudem odsouzen za ublížení na zdraví, a pár měsíců si pobyl za mřížemi. Přesto po propuštění na svobodu dál pokračuje v hrubém chování a nedodržuje soudem uložené tresty.

Nyní násilníka policisté vyšetřují pro přečin porušování domovní svobody, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody do výše dvou let.


16. května 2014, nprap. Monika Kozumplíková
 

vytisknout  e-mailem