Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vyhrožoval pistolí

VSETÍNSKO: Lupiče dopadli tři spoluobčané. 

Vsetínští kriminalisté obvinili minulý týden muže ze Vsetína z trestného činu nebezpečné vyhrožování a trestného činu loupež. Oba skutky muž spáchal v jeden den. Na dopadení pachatele mají velký podíl i tři spoluobčané.
 
Minulý týden ve středu okolo čtvrt na pět odpoledne ve Valašské Polance v restauračním zařízení přistoupil k výčepnímu pultu muž držící v ruce pistoli a požadoval po obsluhující peníze slovy: „Dejte mi peníze, myslím to vážně nebo střelím!“ Žena mu ukázala na místo pod pultem a ve chvíli, kdy se na místo podíval, vyběhla ven a přivolala pomoc. K výčepu doběhli tři přivolaní muži a snažili se lupiče s pistolí povalit. Při tomto vyšly z plynové pistole, kterou lupič měl, dva výstřely. Zplodiny lehce v oblasti tváře zranily jednoho z pomocníků. Zasahující muži poté vyčkali příjezdu policistů a muže předali do jejich rukou. Zraněného odvezli na ošetření do nemocnice.
Policisté při vyšetřování této události zjistili, že pachatelem je sedmatřicetiletý muž ze Vsetína. Dále se jim podařilo zjistit, že tento člověk ve stejný den v poledne vyhrožoval pistolí i na Vsetíně v obchodním centru v místní části Ohrada. Zde si jej všiml pracovník ochranky, jak se snaží uschovat zboží. Když jej pracovník vyzval, aby zboží vrátil nebo zaplatil, muž reagoval vytažením pistole. Pracovník ochranky po neúspěšném pokusu muži pistoli vyrazit, našel úkryt za regálem. Muž se dal na ústup a z prodejny se spěchem odešel. Ochranka přivolala policii a i zde začali policisté událost vyšetřovat.
 
Ve čtvrtek policejní vyšetřovatel lupiče obvinil z trestných činů nebezpečné vyhrožování a loupež, kdy mu hrozí až desetileté vězení. V pátek jsme muže převezli do vazby.
 
Zasahujícím mužům patří za jejich odvážný čin náš velký dík. V tomto duchu jim už osobně poděkoval Vedoucí Územního odboru Vsetín plk. Mgr. Ladislav Pajdla.
 
 
17. srpna 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem