Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vidíme se?

VSETÍNSKO: V Halenkově a Huslenkách jsme se zaměřili na viditelnost chodců. 

V rámci společného projektu „Vidíme se?“ jsme společně s krajským koordinátorem BESIP zajeli do obcí, kde letos již zemřeli při dopravní nehodě tři chodci – Halenkova a Huslenek.

V obcích Huslenky a Halenkov, obcích na hlavní trase ze Vsetína do Velkých Karlovic v letošním roce zemřeli již tři chodci při dopravních nehodách. Všechny tyto nehody se udály za zhoršených světelných podmínek, I proto jsme tam dnes brzy ráno s krajským koordinátorem BESIP zajeli podívat se, jak na tom chodci s viditelností jsou. Zjištění nebylo moc dobré. Kromě pár výjimek byli chodci jdoucí na vlak či autobus v tmavém oblečení. Několik lidí mělo oblečení v barvě jiné než černé či hnědé a jen dva měli na sobě nebo taškách reflexní prvky. Osloveným jsme vysvětlili důležitost pravidla být viděn a pro zlepšení situace jsme je obdarovali reflexními pásky.

Údaje statistik následků dopravních nehod s účastí chodců v okrese Vsetín jsou alarmující. Žádný střet chodce a vozidla neskončil letos bez zranění. Pět chodců přišlo o život a čtyři z toho v době, kdy je tma. V tomto ohledu byl horší rok 2013. To zemřelo celkem šest chodců na následky dopravní nehody. Jen jedna taková smrtelná nehoda v roce 2013 se stala za dobrých světelných podmínek a tím dobré viditelnosti. Je opravdu důležité myslet na svou viditelnost při pohybu v silničním provozu.

 

4.prosince 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

 

 

vytisknout  e-mailem