Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mobil nedorazil

VSETÍNSKO: Telefon se ztratil na cestě od prodejce k zákazníkovi.  

V dnešní době lidé velmi často nakupují zboží prostřednictvím internetu. Ne vždy však zboží dorazí k zákazníkovi v pořádku. Stalo se tak i osmatřicetiletému muži ze Vsetína, kterému někdo odcizil objednaný mobil během doručování.
 
Včera oznámil na policii ve Vsetíně osmatřicetiletý muž. Řekl nám, že si přes internetový obchod objednal mobilní telefon Sony Ericsson za přibližně 8 000 korun. Přes internet nakupoval již několikrát a nikdy nebyl problém, byl spokojený. I tentokrát mu jako vždycky přišel email, že mu zboží bude doručeno přes zásilkovou společnost, kterou si při objednávce zvolil. Pak měl telefonát od řidiče zásilkové služby, že mu baliček veze. Doma si zásilku přebral a zaplatil. Když si potom balíček prohlížel, tak se mu nezdál. Vypadalo to, jako by ho už někdo rozbalil a pak znovu zabalil. Po rozbalení muž zjistil, že v balíčku chybí telefonní přístroj i s příslušenstvím. Věc oznámil na policii. S největší pravděpodobností někdo telefonní přístroj odcizil během doručování. Případ šetříme jako krádež s trestní sazbou do dvou let.
 
Veřejnosti doporučujeme, aby si v případě nakupování přes internet volili renomované firmy, neposílali peníze předem, aby preferovali platbu na dobírku a před předáním peněz dopravcům si obsah zásilek řádně zkontrolovali.  
 
 
 
20. prosince 2012, por. Mgr. Lenka Javorková
 
 
 

vytisknout  e-mailem