Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dětská policie

VSETÍNSKO: Ve Valašském Meziříčí proběhla preventivní akce. 

Včera dopoledne se ve Valašském Meziříčí společně s policisty zaměřili na kontrolu řidičů i žáci místních škol.
 
Včerejší dopoledne ve Valašském Meziříčí bylo ve znamení dětské policie. Děti z různých základních škol se spolupodílely na několika stanovištích při kontrole řidičů. Společně s policisty Policie České republiky a městskými strážníky mohli žáci nahlédnout, jak taková kontrola probíhá. Zjistili, jaké doklady řidič předkládá, jaké náležitosti musí splňovat i užívané auto a podívali se i na provádění dechové zkoušky u řidiče a měření rychlosti vozidel. Pro řidiče měly děti připravené drobné dárky. Pokud vše bylo v pořádku, dostal řidič usměvavého smajlíka nebo obrázek se sluníčkem. Pokud policisté zjistili nějaký prohřešek, dostal řidič od dětí smajlíka smutného nebo obrázek se zamračenou oblohou.
Ve většině případů bylo vše v pořádku. Nejčastějšími prohřešky proti pravidlům byly technický stav a nedostatky v osvětlení vozidla. Na stanovišti poblíž zimního stadionu zažily děti i akční situaci. Policistům se nepozdávalo jednání řidiče, který vjel a vyjel na kruhový objezd stejným výjezdem. Rozhodli se proto vozidlo pronásledovat. Po chvíli jej dostihli, zastavili a zkontrolovali. Zjistili, že řidič u sebe nemá řidičský průkaz a našli i nedostatky v technickém stavu. Tomuto řidiči proto udělili blokovou pokutu.
Při chvílích na stanovištích došlo i k mnoha zvídavým otázkám. Děti zajímaly zajímavé příhody z výkonu služby, ptaly se na náležitosti výzbroje a výstroje policistů. I díky tomu si snad všechny děti toto setkání užily.
 
 
9. října 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik
Odkazy do noveho okna

Dětská policie 1

Dětská policie 1 

Detailní náhled

Dětská policie 2

Dětská policie 2 

Detailní náhled

Dětská policie 3

Dětská policie 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem