Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Autobus nedobrzdil

VSETÍNSKO: Dopravní policisté šetří nehodu autobusu a osobního vozidla. 

Nehoda  se stala dnes nad ránem v Hutisku-Solanci.
Dnes před pátou hodinou ráno sjížděl autobus Karosa ze směru od Soláně a jeho řidič chtěl pokračovat rovně na křižovatce v centru Hutiska-Solance na autobusovou zastávku. V tuto chvíli ze směru od Prostřední Bečvy do této křižovatky vjíždělo osobní vozidlo Deawoo. Osmačtyřicetiletý řidič tohoto vozidla měl v úmyslu pokračovat směrem k Rožnovu pod Radhoštěm. Čtyřiačtyřicetiletý řidič autobusu v důsledku povrchu komunikace tento nedobrzdil a došlo ke střetu se zprava přijíždějícím vozidlem Deawoo.
Nárazem bylo Deawoo odstrčeno na panel s turistickou mapou. V osobním vozidle byla lehce zraněna třiačtyřicetiletá spolujezdkyně, její zranění si vyžádalo odvoz k lékařskému ošetření. Ostatní účastníci a to oba řidiči a tři cestující v autobuse zraněni nebyli. Policisté dále dechovými zkouškami u obou řidičů vyvrátili přítomnost alkoholu v dechu. Škoda na vozidlech je odhadována na čtyřicet tisíc korun.
 
Následkem hustého sněžení a teplot pod bodem mrazu je část silnic a to hlavně v horských oblastech a lesních úsecích okresu Vsetín sjízdná se zvýšenou opatrností. Řidiči by z tohoto důvodu měli přizpůsobit rychlost stavu vozovky a raději se držet pravidla „spěchej pomalu“.
 
 
 
7. prosince 2012, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik
Odkazy do noveho okna

Osobní vozidlo

Osobní vozidlo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem