Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Silvestr a Nový rok z pohledu policie

ZLÍNSKÝ KRAJ: Silvestr byl stejně rušný jako minulý rok. 

Policisté hodnotí oslavy Silvestra za stejně rušné jako v loňském roce. Od půlnoci do dnešní sedmé hodiny ranní zaevidovali operační důstojníci okolo sedmi desítek událostí. Nejčastěji jsme řešili občanská soužití a narušení veřejného pořádku. Jednalo se především o fyzická napadání, agresivní chování osoba a drobná výtržnictví, která byla ve většině případů spojena s hojným požíváním alkoholu. Nejčastější oznámení byla o méně či více závažném fyzickém napadání, ať už v restauracích či na ulicích, tak v domácnostech mezi rodinnými příslušníky. Některá vážnější oznámení policisté v současné době i nadále prověřují.

Silvestrovských oslav a rušných okamžiků zřejmě využil neznámý pachatel, který se vloupal do firmy v Babicích, a to po překonání vstupních dveří. Odcizil zde finanční hotovost a napáchal tak jednadvacetitisícovou škodu. Policisté nyní na případu pracují.

První dopravní nehoda v tomto roce se stala čtyřicet minut po půlnoci mezi Šumicemi a Nezdenicemi. Osmnáctiletý řidič dostal v zatáčce smyk a poté naboural do betonové propusti. Ve vozidle jeli další tři pasažéři, kteří spolu s ním skončili v nemocnici. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škoda na vozidle je vyčíslena na osmdesát tisíc korun.

S alkoholem však měla problém dvaadvacetiletá řidička toyoty, která sjela do potoka u obce Prlov. Policisté jí v dechu naměřili 2,22 promile. Mladá žena skončila se zraněním v nemocnici. Nehodu i nadále řeší dopravní policisté.

1. ledna 2020, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem