Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Protizákonné jednání mu nebylo cizí

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Osmadvacetiletý muž se dopustil hned jedenácti skutků. 

Včera zahájil vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality v Uherském Hradišti trestní stíhání proti osmadvacetiletému muži z Uherskohradišťska. Ten se dopustil trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obviněný se během uplynulých dvou měsíců dopustil hned jedenácti skutků. Trestnou činnost spáchal na různých místech okresu Uherské Hradiště. Kradl především autobaterie z odstavených osobních i nákladních automobilů a z autobusů. Mnohdy musel navíc překonat ploty domů či areálů, aby se k zaparkovaným vozidlům vůbec dostal. Kromě toho z jednoho vozu, ze kterého se neúspěšně pokoušel odčerpat naftu,  odcizil peníze a doklady, které uvnitř zanechal majitel. Jinde zase odcizil televizor. Vzal ho z pergoly na dvoře rodinného domu. V dalším případě se vloupal do rekreační chalupy. Místnosti prohledal, nic ale neukradl. Osudným se mu však stal poslední čin. Toho se dopustil minulý týden v sobotu v obci nedaleko Starého Města. Vyhlédl si tam totiž kavárnu, do které se vloupal. Násilím překonal okno a uvnitř poté odcizil drobné mince, zapalovače, láhev alkoholu a kyblík s utopenci. Při krádeži ho ale přistihl majitel, který se mu snažil v odchodu zabránit. Zloděj ho ale fyzicky napadl a poté utekl. Na místo po chvíli dorazili přivolaní policisté. Během šetření si uherskohradišťská hlídka všimla kolem projíždějícího vozidla, které odpovídalo popisu automobilu pachatele. Policisté se ihned za vozidlem vydali a po chvíli ho zastavili. Řidičem byl hledaný pachatel. V jeho autě jsme následně nalezli některé z odcizených věcí a také nástroje, které používal k odpojení baterií či k vloupání. Muž nakonec skončil na policii, kde se kriminalistům k uvedeným skutkům přiznal. Při výslechu vyšly najevo také případy, které nám okradení ani neoznámili. 

Pachatel svým jednáním způsobil škodu za více jak třicet dva tisíc korun. Tohoto protiprávního jednání se navíc dopouštěl i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již odsouzen. Nyní mu proto hrozí až tříleté vězení.

1. října 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem