Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Porušili zákon

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Věděli, že nesmí řídit. 

I přesto, že nesměli řídit, je policisté v uplynulých dnech přistihli za volantem. Nyní třem řidičům hrozí odnětí svobody a zákaz řízení.

V pátek dvě hodiny po poledni zastavila policejní hlídka z Uherského Brodu muže za volantem traktoru. Po kontrole dokladů u něj provedli dechovou zkoušku, která vykázala 2,59 promile alkoholu. Řidič přiznal, že práci na poli si zpříjemňoval popíjením piva a slivovice. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Podle zákona mu hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let.

V sobotu ráno policisté ze zlínského pohotovostního a eskortního oddělení kontrolovali v Uherském Ostrohu řidiče citroënu, který projížděl ulicí Zamlýní. Muž neměl za volantem co dělat. Nejen že má platnou blokaci řidičského průkazu, ale navíc nadýchal neuvěřitelných 3,43 promile alkoholu.

V ten samý den ve večerních hodinách projíždělo Starým Hrozenkovem vozidlo značky Audi A3. Za jeho volantem seděl čtyřiadvacetiletý hříšník. Policisté po jeho zastavení totiž zjistili, že až do konce února příštího roku má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který zákon pamatuje až dvouletým odnětím svobody včetně zákazu řízení. 

21. října 2019, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem