Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Odcizil moped

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Pachatele jsme díky kolegovi zadrželi i s kradeným motocyklem. 

Velkou smůlu měl pětadvacetiletý pachatel z Uherskohradišťska, který v noci z pátku na sobotu odcizil na parkovišti před bytovým domem v Uherském Hradišti zaparkovaný skútr. Na jeho cestě z místa činu ho totiž zahlédl kriminalista v době svého volna. Osoba uprostřed noci, vlekoucí neosvětlený skútr, mu přišla podezřelá. Zavolal proto uniformovaným kolegům z obvodního oddělení a svůj poznatek jim sdělil. Do příjezdu hlídky pak podezřelého muže sledoval. Pachatel však přivolaným policistům nebyl schopen také díky požitému alkoholu říci, jak k motorce s uzamčenými řídítky přišel. Navíc se jednalo o osobu, která byla hlídce dobře známá. Již v minulosti totiž obdobnou trestnou činnost páchala a byla za ni i odsouzena.

Následnou lustrací jsme majitele skútru zjistili. Ten o krádeži zatím nevěděl, ale na základě dotazu policie šel svou motorku v hodnotě patnáct tisíc korun zkontrolovat. Po chvíli její krádež potvrdil.

Ještě v pondělí jsme pachatele z krádeže obvinili. Vzhledem k tomu, že se tohoto trestného činu dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní až osmileté vězení.

13. října 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem