Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Jel rychle

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Vysokou rychlostí předjel policejní vůz. 

Nejvyšší povolenou rychlost včera odpoledne překročil osmadvacetiletý řidič vozidla značky Audi. Krátce před pátou hodinou jel po hlavním silničním tahu ve směru na Brno. Ve chvíli, kdy byl u odbočky na obec Bánov, předjel ve vysoké rychlosti VW Passat. Řidič, aniž by tušil, předjel vozidlo dopravních policistů, kteří jeho rychlou jízdu zaregistrovali a za chvíli i zadokumentovali. V místech kde se smí jet 90 km/h, ručička tachometru u jeho vozidla dosáhla na 162 km/h. Svou rychlou jízdu nyní bude muset vysvětlit na odboru dopravy.
Velmi nezodpovědně si v uplynulém týdnu počínalo hned několik řidičů, kteří se nejprve posilnili alkoholem a poté usedli za volant.
V sobotu večer 3. února zastavila policejní hlídka šestadvacetiletého řidiče za volantem Felicie. Muž projížděl Stříbrnicemi, kde také jeho jízda skončila. Po kontrole dokladů se podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,56 promile alkoholu. Muž přiznal, že před jízdou popíjel pivo.
V neděli odpoledne policisté zadrželi řidičský průkaz čtyřiačtyřicetiletému řidiči vozidla Peugeot, který projížděl Kunovicemi. I on přiznal požití alkoholu před jízdou, což potvrdila pozitivní dechová zkouška. Její výsledek byl 2,25 promile.
Hodnotu 2,35 promile nadýchal v pondělí krátce po půlnoci čtyřiatřicetiletý muž, který nejenže usedl za volant opelu v opilosti, ale navíc ani nevlastní řidičský průkaz.
Silniční kontrole se nevyhnul také čtyřicetiletý muž za volantem felicie, který v pondělí odpoledne brázdil silnici mezi Modrou a Bunčem. Policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění ze zdravotních důvodů. A aby toho nebylo málo, tak ještě nadýchal 2,81 promile alkoholu.
Těmto opilým řidičům hrozí podle zákona až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let!

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 2. 2. – 8. 2. 2018

Počet zjištěných přestupků

2. – 8. 2. 2018

26. 1. – 1. 2. 2018

Řidič pod vlivem alkoholu

10

5

Řidič pod vlivem drog

0

3

Překročení maximální rychlosti

108

65

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

11

14

Nepoužití bezpečnostních pásů

26

19

Telefonování za jízdy

21

18

Špatný technický stav vozidla

31

31

Neoprávněné zastavení a stání

2

0

Chodci

1

1

Cyklisté

3

2


9. února 2018, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem