Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Proběhla další z mnoha dopravně bezpečnostních akcí

KROMĚŘÍŽSKO: Policisté zjistili jednatřicet dopravních přestupků. 

Ve středu odpoledne mezi dvanáctou a osmou hodinou proběhla na teritoriu okresu Kroměříž další z mnoha dopravně bezpečnostních akcí. Opětovně jsme se zaměřili na přestupky řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu. Dohlíželi jsme zejména na dodržování zákazu požívání alkoholu a drog, kontrolovali jsme, zda jsou řidiči i spolujezdci ve vozidlech řádně připoutáni nebo zda řidiči za jízdy netelefonují.
Dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali bezmála 230 vozidel a zjistili 31 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Osmadvaceti řidičům za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 16 000 korun. Čtyři přestupce oznámili správnímu orgánu k projednání.
Mezi nejčastější prohřešky patřilo nedodržení stanovené rychlosti, špatný technický stav vozidel a také to, že řidiči nebo spolujezdci nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. Jednomu řidiči cizí státní příslušnosti jsme uložili za absolutně nevyhovující stav nákladní soupravy kauci ve výši sedm tisíc korun. Podezřelý stanovenou kauci na místě zaplatil. Nyní ho čeká projednání přestupku ve správním řízení na městském úřadě. 
V Holešově u jednatřicetiletého řidiče osobního automobilu odhalil drogový tester užití návykové látky Cannabis. Také on se dopustil přestupkového jednání a bude řešen správním orgánem.
 
25. října 2013, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem