Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nenechávejte věci v autech bez dohledu!

KROMĚŘÍŽSKO: Ledvinka položená na zadním sedadle zaujala zloděje. 

Poměrně často se setkáváme s případy, kdy se věci ponechané bez dohledu ve vozidlech staly terčem zlodějů. Řidiče se proto snažíme před těmito krádežemi varovat.

 

V pondělí přišel o věci za více jak dvacet čtyři tisíc korun sedmapadesátiletý muž. Odpoledne zaparkoval služební dodávkový automobil u jednoho z rodinných domů v Hulíně, kde provádí stavební práce. Z domu si pak vzal kolečka a z nákladního prostoru vozu začal odvážet materiál, který ukládal do přístřešku za domem. Auto při tom nechal odemčeno. Navíc uvnitř na zadním sedadle měl položenou ledvinku s bezmála osmi sty eury, mobilním telefonem, osobními doklady a platební kartou. Od odemčeného vozidla se vzdálil dvakrát, a to zhruba na tři minuty. Ale i tato krátká doba stačila zloději na to, aby nepozorovaně ledvinku ukradl.

Po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, nyní pátrají policisté z Hulína. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení.

 

18. listopadu 2015, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem