Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kradl, kde mohl

KROMĚŘÍŽSKO: Vyhýbal se výkonu trestu. 

V předešlých dnech zahájil vyšetřovatel trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Kroměřížska a to pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muž od července do poloviny října letošního roku kradl, kde mohl. Navštěvoval prodejny s drogérií, potravinami, věcmi pro kutily, a to jak v okrese Kroměříž, tak Přerov. Ve dvou obchodech se tamnímu pracovníkovi ostrahy podařilo tohoto zloděje zastavit, ale poté co měl ukázat tašku, či batoh, nechal tyto na místě a z prodejen utekl. Na seznamu kradených věcí byla i dvě jízdní kola. Ta zmizela od škol na Kroměřížsku. Škoda, která vznikla odcizením, se vyšplhala na téměř 40 tisíc korun. 

Muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl za předešlou majetkovou trestnou činnost odsouzen k trestu obecně prospěšných prací. Celkem si měl odpracovat dvě stě sedmdesát hodin. Neučinil tak. Dále byl v únoru letošního roku odsouzen k trestu odnětí svobody nepodmíněně na šest měsíců. I když si výzvu k nástupu osobně převzal, do vězení nenastoupil, čímž mařil výkon úředního rozhodnutí. Muž byl v pátrání a dále kradl.

Díky dobré práci policistů dotčených obvodních oddělení a následně kriminalistů se podařilo sérii majetkových trestných činů objasnit. Nyní je obviněný ve Vazební věznici v Olomouci. Za výše uvedenou trestnou činnost mu hrozí až tři roky vězení.

23. listopadu 2022, nprap. Ing. Barbora Balášová

vytisknout  e-mailem