Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ: S fenkou Violou byli nejlepší ve vyhledávání výbušnin. 

Policista Jiří Gregovský z oddělení služební kynologie získal se svým služebním psem - čtyřnohou kamarádkou Violou titul Mistra České republiky ve vyhledávání výbušnin.

Podporučík Jiří Gregovský, který je zařazený na oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se zúčastnil se svojí fenkou Violou V. ročníku Mistrovství republiky cizinecké policie psovodů a služebních psů ve vyhledávání výbušnin nazvaném „O putovní pohár ředitele Ředitelství služby cizinecké policie“. Závod se uskutečnil v Červené nad Vltavou od 1. – 5. dubna a účastnili se ho i dva příslušníci Straže Graniczne z Polska a dva z Armády České republiky. Do závodu se měla zapojit i dvojice policistů ze Slovenska, ale ti nakonec nenastoupili.

Závodilo se v sedmi disciplínách: ovladatelnost, vyhledání výbušnin na dopravních prostředcích, na zavazadlech, na papírových krabicích, na plochách, v objektech a na železničních svršcích. V tomto velmi náročném závodě se podařilo podporučíku Gregovskému s Violkou zvítězit a získali tak titul Mistra České republiky. Do Zlína přivezli nejenom poháry za celkové první místo, ale i pohár za nejlepší pachové práce.

Fenka Viola je rasy Border kolie, má 3,5 roku a specializuje se na vyhledávání výbušnin.

Kolegovi Jiřímu Gregovskému a fence Viole gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných úspěchů! 

ppor. Gregovský s fenkou Violouppor. Gregovský s fenkou Violou

8. dubna 2019, mjr. Mgr. Lenka Javorková 

vytisknout  e-mailem