Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zaměřili jsme se na motocyklisty

ZLÍNSKÝ KRAJ: V pátek proběhla další z mnoha dopravně bezpečnostních akcí. 

V pátek odpoledne proběhla na různých místech Zlínského kraje další z mnoha dopravně bezpečnostních akcí. Tentokrát jsme se při ní zaměřili především na motocyklisty, protože nehody právě u těchto účastníků silničního provozu bývají velmi vážné a mnohdy mají fatální následky. Kontrolám ale neunikli ani ostatní účastníci silničního provozu. S dopravními policisty se tak řidiči mohli setkat zejména na hlavních silničních tazích, a to především v úsecích, kde často dochází k porušování dopravních předpisů nebo k dopravním nehodám, ale i ve městech a obcích.

Během akce jsme zkontrolovali 451 dopravních prostředků a zjistili 66 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Řidičům jsme za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 34 900 korun. Mezi nejčastější prohřešky patřilo porušení stanovené rychlosti a špatný technický stav vozidel.

Zhruba polovina kontrolovaných byli motocyklisté. Z celkového počtu přestupců jich bylo osm. V pěti případech jsme jim uložili blokovou pokutu za nevyhovující technický stav, dvakrát za nesprávný způsob jízdy a jedenkrát za překročení rychlosti.

Letos řešili dopravní policisté na silnicích ve Zlínském kraji hned 99 nehod s účastí motocyklistů. Šedesát motocyklistů přitom bylo viníky. Při těchto nehodách zemřeli tři lidé, 12 jich bylo zraněno těžce a 70 lehce.

Akce podobného charakteru budou probíhat i nadále.

26. srpna 2019, por. Mgr. Simona Kyšnerová

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem