Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vloupal se do prodejny

VSETÍNSKO: Podezřelého zadrželi policisté na místě činu. 

Přímo na místě činu zadrželi policisté muže, který je podezřelý mimo jiné z vloupání do objektu s prodejnou potravin a skladu v obci Valašská Polanka.
Do budovy se šestadvacetiletý muž dostal v noci z úterý na středu. Objekt si dle svých slov předem vytipoval a dovnitř se dostal ze střechy budovy. Uvnitř pak nějaký čas pobyl a vše důkladně prohledal. Odcizit však nakonec nic nestihnul, neboť jej ještě uvnitř prodejny asi dvě hodiny po půlnoci zadrželi policisté.
Hlídka z hornolidečského obvodního oddělení přímo ve Valašské Polance kontrolovala projíždějící automobily a asi o půl druhé zastavila i vozidlo, ve kterém jela vedoucí nedaleké prodejny. Tu informovala bezpečnostní agentura, že z prodejny vyšel signál o narušení. Na místo k provozovně tak vyrazili i policisté. Ti si po krátké prohlídce objektu přivolali i policejního psovoda, prvosledovou hlídku a kriminalistického technika. A podezření, že by někdo mohl být ještě v budově, se zanedlouho potvrdilo. Na místě policisté zadrželi šestadvacetiletého muže, který se později k vloupání přiznal.
Muž je podezřelý z pokusu krádeže vloupáním a z poškození cizí věci, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

24. listopadu 2023, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem