Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Velikonoce v dopravě

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policisté zkontrolovali téměř 5 tisíc vozidel. 

Během prodlouženého velikonočního víkendu se na území Zlínského kraje stalo 24 dopravních nehod. Při nich žádný z účastníků silničního provozu nezemřel a dokonce ani neutrpěl žádné těžké poranění. Příznivá je i statistika u lehkých zranění, neboť to si ze všech nehod odneslo „jen“ 7 osob.
V loňském roce se během prodlouženého velikonočního víkendu na území Zlínského kraje stalo 35 dopravních nehod, při kterých nikdo nezemřel, jedna osoba utrpěla těžké zranění a 16 osob se zranilo lehce. V případě 7 nehod byla u některého z účastníků zjištěna přítomnost alkoholu v dechu.

Policejní hlídky během pěti dnů zastavily a zkontrolovaly 4915 vozidel a zjistily 363 přestupků. Nejčastěji (v 83 případech) se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Dalším častým prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidla (82 případů) a nepoužití bezpečnostních pásů (34 případů).

Na silnice Zlínského kraje se pustili i řidiči pod vlivem alkoholu. V 10 případech dokonce nadýchali více než 1 promile alkoholu a jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvíce nadýchal osmatřicetiletý řidič v Rožnově pod Radhoštěm, kterého zastavila hlídka vsetínských dopravních policistů. Podnapilý muž v pátek odpoledne nadýchal 2,8 promile alkoholu.

3. dubna 2018, nprap. Petr Jaroš

doprava.JPGdoprava.JPG

vytisknout  e-mailem