Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Prázdniny v dopravě

ZLÍNSKÝ KRAJ: První víkend se obešel bez tragických následků. 

V pátek v podstatě začaly prázdniny a policisté Krajského ředitelství policie Zlínského právě od uplynulého pátku začali realizovat různé dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování předpisů a bezpečnost v silničním provozu v průběhu letních prázdnin. Policisté na vybraných stanovištích a úsecích kontrolují mimo jiné dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel. Policejní hlídky se samozřejmě zaměří i na řízení pod vlivem alkoholu a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech. Kontroly se nepochybně nebudou týkat jen řidičů motorových vozidel, ale také cyklistů a chodců. 
Během uplynulého víkendu policejní hlídky zkontrolovaly 3600 vozidel a zjistily 263 dopravních přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení rychlostních limitů, špatný technický stav vozidel či nepoužití bezpečnostních pásů. Deset řidičů se na silnici vydalo pod vlivem alkoholu. Přestupků řidiči (ale nejen řidiči) páchají pořád velké množství a jsou i tací, kteří se po dálnici řítí rychlostí přesahující 200 km/hod. V podobných kontrolách proto budou policisté napříč Zlínským krajem pokračovat v průběhu celých letních prázdnin, a to s jasným cílem umravnit nebezpečné řidiče a snížit tak nehodovost na našich silnicích.
224.jpg

 První prázdninový víkend se na silnicích ve Zlínském kraji obešel bez tragických dopravních nehod. Během letošního června však již zemřely 3 osoby a stejně tomu tak bylo i v červnu roku 2018. V letních měsících roku 2018 (červen až srpen) se na území Zlínského kraje stalo 1095 dopravních nehod, 9 osob zemřelo, 68 bylo zraněno těžce a 411 osob lehce.

Kromě zmiňovaných dopravně bezpečnostních akcí se zapojíme i do jiných celorepublikových aktivit: http://www.policie.cz/clanek/letni-prazdniny-bezpecne.aspx .

2. července 2019, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem