Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Barum Czech Rally Zlín 2021

ZLÍNSKÝ KRAJ: Dnes i zítra večer bude uzavřeno centrum Zlína. 

Včera jsme zahájili bezpečnostní opatření v souvislosti s blížící se motoristickou soutěží Barum Czech Rally Zlín 2021. To bylo zaměřeno především na dodržování pravidel v silničním provozu. Policisté celkem zkontrolovali více než tři stovky motorových vozidel a zaevidovali 67 dopravních přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo stejně jako v jiných letech překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to ve 45 případech.
Ze strany účastníků letošní Barum rally jsme zjistili čtyři přestupky. V jednom případě policisté řešili nesprávný způsob jízdy a tři řidiči nezastavili na červenou u přenosného semaforu. Bezpečnostní opatření bude pokračovat i v následujících dnech.

První rozsáhlá uzavírka, která ovlivní dopravní situaci přímo v centru Zlína, je naplánována na dnešek, konkrétně od 22:45 do 1:30 hodin. Jednotliví jezdci mají v tomto časovém úseku prostor k seznamovacím jízdám městské rychlostní zkoušky, která v pátek oficiálně odstartuje letošní Barum rally. Po tuto dobu bude průjezd centrem Zlína značně omezen.
V pátek bude trať městské rychlostní zkoušky uzavřena již od 16:30 hodin a se zprůjezdněním centra Zlína se počítá až hodinu po půlnoci.
Již od brzkého pátečního rána bude pro běžný provoz uzavřeno několik ulic v Malenovicích, neboť se tam uskuteční kvalifikační rychlostní zkouška. Trať bude uzavřena v 6 hodin ráno a otevření je naplánováno na 14 hodinu. Apelujeme na dodržování dopravního značení a pokynů policistů či pořadatelů.  
Další informace k Barum Czech Rally Zlín 2021 (včetně uzávěrek) najdete na oficiálních stránkách pořadatele www.czechrally.com .

26. srpna 2021, nprap. Petr Jaroš

barumka 2021 pcr - kopie.jpg

vytisknout  e-mailem