Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Akce cizinecké policie

ZLÍNSKÝ KRAJ: Kontrolou prošlo 840 lidí.  

Několika kontrol během jednoho dne zorganizoval zlínský odbor cizinecké policie napříč celým Zlínským krajem. Cílem policejní akce bylo monitorování a případné potírání nelegální migrace, kontrola cizinců zaměřená na dodržování podmínek vstupu a pobytu na území České republiky, potírání trestné činnosti v oblastech drogové problematiky, terorismu, padělaných nebo pozměněných dokladů a pátrání po hledaných osobách a věcech.
Do opatření se aktivně zapojily tři desítky policistů z řad cizinecké a pořádkové policie, kriminalisté a nechyběl ani policejní kynolog se svým čtyřnohým kolegou, specialistou na vyhledávání drog.
Kontroly probíhaly například na vlakovém nádraží v Otrokovicích, ve vlacích, autobusech či vozidlech, v restauračních a ubytovacích zařízeních a v neposlední řadě i v jiných objektech určených k výdělečné činnosti.
Policisté zkontrolovali 840 osob, z nichž bylo 73 cizinců ze třetích zemí. Dále kontrolou prošlo 24 objektů určených k podnikání a ubytovacích zařízení, 15 mezinárodních vlakových spojů, několik vozidel a autobusů.
Během akce policisté odhalili tři přestupky, jeden správní delikt ubytovatele a ve dvou případech rozhodli o vydání věci. To se týkalo i ampulky s neznámou látkou, na kterou v jednom z pokojů ubytovny upozornil služební pes. Obsah této ampulky bude podroben odborné expertize.
Podobné kontroly nejsou ve Zlínském kraji nijak výjimečné. Během prvního pololetí tohoto roku příslušníci cizinecké policie zkontrolovali mimo jiné 1625 ubytovacích zařízení, 223 vlakových spojů a 184 autobusových spojů. Celkem pak při pobytových kontrolách zkontrolovali téměř 24 tisíc cizinců.

 

14. července 2015, nprap. Petr Jaroš

Odkazy do noveho okna

cizina91

cizina91 

Detailní náhled

cizina92

cizina92 

Detailní náhled

cizina93

cizina93 

Detailní náhled

cizina94

cizina94 

Detailní náhled

cizina95

cizina95 

Detailní náhled

cizina96

cizina96 

Detailní náhled

cizina97

cizina97 

Detailní náhled

cizina98

cizina98 

Detailní náhled

cizina99

cizina99 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem