Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

Ostrava - Kapsářka byla poslána do vazby … 

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava v minulých dnech objasnili sérií 10 činů krádeží na osobách. Policisté operativní činnosti a vyhodnocením zajištěných stop během krátké doby ztotožnili možnou pachatelku. Tou byla jim dobře známá 29 letá žena z Ostravy.

Své oběti měla vybírat náhodně. Nerozhodovalo pohlaví ani věk. Jejich nepozornosti využívala například v obchodech při nakupování, při cestování v MHD, ale také v restauračním zařízení. Stačila vždy chvilka nepozornosti a recidivistka například z kabelky, batohu, ale také z kapsy kalhot měla odcizit to, co ji přišlo pod ruku. Téměř vždy se jednalo o peněženky s finanční hotovostí, osobními doklady a také platebními kartami. Opakovaně s odcizenými kartami měla zaplatit svůj nákup a tím způsobit poškozeným ještě větší škodu. Ta se celkem dostala přes 35.000,- Kč. Poslední krádež se ji však stala osudnou. Měla odcizit mobilní telefon muži, který seděl v baru v centru Ostravy. Ten na ni zavolal policii. Do příjezdu mužů zákona však chtěla žena zapůsobit jako nálezce. Tvrdila poškozenému, že jej našla. Policisté z oddělení hlídkové služby z Ostravy ženu zadrželi a předali do rukou kriminalistů.

Důvodně obviněná žena již v minulosti páchala obdobnou trestnou činnost, za kterou byla potrestána, přesto ve svém jednání pokračovala dál. Komisař ženě sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což ji nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován.

por. Bc. Eva Michalíková

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 10. září 2020

vytisknout  e-mailem